"הכרנו כשהייתי בן 12 וחצי"

ההספד של הגרב"ד פוברסקי על הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי זצ"ל: "אנחנו היינו כשושנים" | צפו

אחד מההספדים המרגשים בהלוויתו של זקן חברי המועצת הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי, היה ההספד של ידידו ורעו זה כשמונים שנים, יבל"א הגאון רבי ברוך דב פוברסקי | "כיכר השבת" עם תיעוד ההספד והתמלול (ברוך דיין האמת)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הגרב"ד מספיד בהלוויה (צילום: שיא לייב)

ראש הישיבה הגאון רבי ברוך דב פוברסקי, הספיד את רעו וידידו זה עשרות בשנים, זקן חברי מועצת גדולי התורה, הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי זצוק"ל.

בפתח ההספד אמר הגרב"ד: "צר לי עליך אחי, מאז שהייתי בגיל 12 וחצי והוא היה 14 וחצי הכרנו ודבקנו אחד בשני. הייתה לו עריבות מיוחדת בלימוד, והוא העביר שיעורים בצורה מיוחדת באופן שהתלמידים אהבו, כולנו כאן בלויה בנים שלו כל בני הישיבות. ואבי בני הישיבות רבי ברוך מרדכי זצ"ל איתנו גם כן איתנו כאן ברוחו".

"כי הם חיינו ואורך ימינו בהם נהגה יומם ולילה כל מי שלמד אצלו ראו עליו עריבות מיוחדת ואהבת תורה, שהוא היה התורה עצמה"...

ראש הישיבה המשיך לספוד לידידו: "דוד המלך אומר, למנצח על השושנים, שמעשי תלמידי חכמים כשושנים, מי ששמע שיעורים אצל רבי ברוך מרדכי, יודע שזו השושנה האמתית שדיבר דוד המלך".

"אנחנו היינו כשושנים" - הוסיף ראש הישיבה והספיד, "פעם הייתי במחנה בני תורה ושמעתי את השיעור שלו ואחר כך בא ונישק וחיבק אותי ואמר - שמעתי שגם אתה אמרת את השיעור הזה - ושמח איתי ואמר לי שהכל אותו דבר. באתי לגני אחותי כלה.. .הקב"ה מגיע לגן עדן, ללמוד עם רב ברוך מרדכי היה כמו גן עדן כאן, הלימוד שלו בישיבה זה היה אצלו גן עדן, כשהוא למד הוא הרגיש בגן עדן וזה השושנים".

"זה מה שאבדנו .. את הלימוד של גן עדן.. העולם איבד את מתיקות התורה, צר לי עליך אחי נעמת לי מאוד", סיים ראש הישיבה את ההספד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר