החיפושים אחר מוישי

יחסי המשטרה והחרדים לאן? ריאיון מיוחד עם רב המשטרה

הפיגשות של המפכ"ל עם מנהיגי העולם החרדי; היחסים העדינים בין המשטרה למגזר החרדי והחיפושים אחר מוישי קליינרמן • הרב רמי ברכיהו, רב המשטרה, בריאיון לישי כהן באולפן 'כיכר השבת' (TV)

ישי כהן | כיכר השבת |

רב המשטרה, נצ"מ הרב רמי ברכיהו, התארח לריאיון באולפן 'כיכר השבת' והתייחס לפגישות של המפכ"ל, ניצב קובי שבתאי, עם מנהיגי העולם החרדי והניסיון לייצב את היחסים העדינים בין המשטרה למגזר החרדי. כמו כן, התייחס לחיפושים אחר הנער החרדי מוישי קליינרמן. צפו בריאיון המלא.

קטע מהריאיון - החיפושים אחר מוישי

לדבריו: "מוישי הוא הילד של כולנו. אני אומר את זה בכל מקום, וזה לא סתם, זו אמירה אמיתית. מפקד התחנה וקצין האג"מ היו בקשר עם המשפחה כמעט מהיום הראשון שהמשפחה התלוננה על כך שמוישי נעדר".

כל גולש חרדי שעושה את ההשוואה בין מוישי קליינרמן לספיר נחום "ל, ששם המפכ"ל יום למחרת היה בזירה וכל המשטרה הייתה על הרגליים ומה לא היה. איפה כל זה היה אצל מוישי קליינרמן עד שהתקשורת העירה את המשטרה?

"צריך לדעת שההבדל הוא גדול. ספיר נחום היה קצה חוט, היה מידעים. ידעו איפה לחפש. זה לא סתם שהיה שונה. אצל מוישי לצערנו הרב אין אפילו קצה חוט".

הרב רמי ברכיהו בריאיון לישי כהן

גם היום אין לכם קצה חוט?

"היום, מה שפורסם בתקשורת, שמחפשים כל מיני כיוונים מודיעיניים וגם יש חיפושים על ההר (מירון; י"כ) בהתאם לכל מיני ידיעות שיש לנו".

אתם יודעים להעריך אם הוא בחיים?

"המפכ"ל היום דיבר על זה שהנחת העבודה של המשטרה היא שמוישי בחיים ואנחנו מקווים שבע"ה יהיה לנו לפחות כיוון לחיפוש. כל מידע שמגיע למשטרה היא מטפלת בו ברמה הכי גבוהה שיכול להיות. המפכ"ל מעורב גם אם הוא לא מגיע למירון, כאשר גם מפקד המחוז, הימ"מ, המרחב, התחנה ואנוכי מעורבים. כל דבר שפונים אלינו, כולל רבנים ופוסקי הלכה, אנחנו בודקים את הכל. מקווה שנשמע בשורות טובות".

יש לכם הערכה מה קרה שם?

"אין לנו שום הערכה מה קרה שם. לצערנו הרב אנחנו לא יודעים מה קרה שם. אנחנו יודעים מה קרה עד הרגע שהוא נעלם, מה קרה מעבר לזה אנחנו לא יודעים".

צפו בריאיון המלא

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות