כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
ריאיון באולפן | צפו

אלקין מזהיר: "החרדים טועים בתמיכתם ברפורמה, זה יתהפך עליהם, הם הפראייר התורן"

קידום חקיקת צמצום עילת הסבירות ללא הסכמות עם האופוזיציה; הסיכוי להגיע להבנות בשעות שנותרו עד ההצבעה; ההחלטה לעזוב את השיחות בבית הנשיא והרצון לחזור כעת; האזהרה שלו שהחרדים ישלמו את מחיר החקיקה וההחלטה של השר גולדקנופף להקים את העיר כסיף, לאחר ביקורת שהוטחה בו | יו"ר סיעת 'המחנה הממלכתי', זאב אלקין, בריאיון לישי כהן (ארץ)

ישי כהן | כיכר השבת |
(צילום: דודי פלוג)

רגע לפני ההצבעה על החוק לביטול עילת הסבירות, בקריאה שניה ושלישית, התארח ח"כ זאב אלקין, יו"ר סיעת 'המחנה הממלכתי', באולפן 'כיכר השבת' והתייחס לסיכוי הלגיע להבנות בשעות הבודדות שנותרו עד ההצבעה, הזהיר את החרדים מפני החקיקה, הסביר מדוע סיעתו פרשה מהשיחות בבית הנשיא וכעת מבקשת לחזור וחוזר לביקורת שהייתה על החלטתו להקים את העיר החרדית 'כסיף', שכעת שוב חוזרת על ידי השר יצחק גולדקנופף. צפו בריאיון המלא.

כותרות מהריאיון

תחילה התייחס אלקין להצבעה הצפויה מחר והסיכוי להגיע להבנות: "סיכוי תמיד יש, הכנסת לפעמים מפתיעה לפעמים ברגעים האחרונים. הסיכוי תמיד יש למרות שהוא לא גדול. אין כרגע שיחות רציניות כי כרגע בקואליציה לא החליטו שהם רוצים להגיע להסכמות. נתניהו צריך לקבל החלטה, אפשר עדיין לעצור, תמיד אפשר. אם צריך להאריך את כנס הקיץ בכמה ימים - הקואליציה יודעת לעשות את זה".

ח"כ זאב אלקין בריאיון לישי כהן באולפן 'כיכר'

שאלנו את אלקין מה התוצאה שהם השיגו מהפרישה מהשיחות בבית הנשיא: "זה בכלל לא קשור, אם נתניהו החליט ללכת חד צדדית הוא היה הולך למהלך חד צדדי בלי קשר לשיחות בבית הנשיא. אנחנו לא פרשנו מהשיחות, רק השהנו".

באשר לביטול עילת הסבירות, אומר ח"כ אלקין: "לאן זה ייקח אותה עד הסוף? אני לא יודע, נעשה הכל כדי שזה לא ייקח אותה לשם, עליתי ממדינה שהייתה דיקטטורה, אעשה הכל כדי שלא נגיע לשם. זה חוק שנותן יותר מידי כוח למערכת השלטונית. ההליכה מדמוקרטיה לדיקטטורה עוברת בשלבים".

ח"כ אלקין מתייחס לתמיכת הסיעות החרדיות רפורמה וטוען: "לדעתי הם עושים פה טעות מאוד גדולה. רק בקואליציה הקודמת, כשליברמן רצה לעשות שינוי דרמטי בנושא המעוןנות - בג"צ עיכב אותו. בניסיון הזה, לצמצם את הכוח של בית המשפט העליון - המפלגות החרדיות עושות טעות קשה שהם נותנים לזה יד, זה בסוף יתהפך עליהם. החרדים פה הם 'חמורו של משיח', פראייר תורן של המערכת, עבדו עליהם בעיניים, גם חוק הגיוס לא עבר. הם עובדים בשביל נתניהו, לא מקבלים כלום בנושאים החשובים להם, הם מסכנים את עצמם ואת הציבור שהם מייצגים בכנסת".

צפו בריאיון המלא

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר