ריאיון מקיף באולפן | צפו

ישראל פרוש מדבר: "הציעו לי את בית שמש וירושלים, אבל אמרתי לא; אני לא כדורגל"

ראש עיריית אלעד, ישראל פרוש, מתייצב לריאיון מיוחד עם ישי כהן באולפן 'כיכר' ומדבר על הבחירות הסוערות ביותר שידע המגזר החרדי בעיר | העימות עם דרעי, התמיכה של הגר"מ מאזוז, תמיכת ויז'ניץ ו'הפלג' במועמד ש"ס, הטענות שהוא זה שמפלג את הציבור הספרדי, הטענות להפרת הסכם של 'דגל' ובעיית הנוער הנושא באלעד ומה יעשה אם יפסיד? | צפו בריאיון הסוער (TV)

ישי כהן | כיכר השבת |
צפו בריאיון המלא (צילום: דודי פלוג | עריכה: ידידיה כהן)

עשרה ימים לבחירות לרשויות המקומיות, וכמו במערכות האחרונות, גם בבחירות הקרובות העיר הסוערת ביותר במגזר החרדי היא העיר אלעד. העיר בה מתמודד, שוב, ישראל פרוש, ראש העיר המכהן, מול מועמד ש"ס יהודה בוטבול.

בש"ס השקיעו את כל הכוחות והמאמצים בכדי לנצח ולהחזיר את הכבוד למפלגה בעיר שרוב תושביה הם ספרדים. "אנשי המספרים" מכל מחנה מנתחים כיצד הנציג של המפלגה בה הם עובדים ינצח, בקלות, את הקרב הגדול במגזר החרדי.

בריאיון מיוחד, באולפן 'כיכר השבת', מתייחס ראש העיר ישראל פרוש לכל הסוגיות הבוערות ולמתח הגדול מול ש"ס, הטענות שהוא זה שמפלג את הציבור הספרדי, ההפתעה של ויז'ניץ התומכת במועמד ש"ס, כך גם 'הפלג הירושלמי', ההצעות שיעבור לעיר אחרת והאם יישאר בעירייה במידה ויפסיד. צפו בריאיון המלא.

כותרות מהריאיון

תחילה מתייחס פרוש לעובדה שהבחירות מתקיימות על רקע המלחמה הקשה בעזה, פרוש לא מסתיר את דעתו שהיה צריך לדחות את הבחירות: "הבחירות היו יכולות להתקיים עוד שנה, אנחנו יודעים מי שם וטו. הבחירות לא היו צריכות להתקיים עכשיו. אני כראש עיר רואה כמה מגוייסים יש, מה המצב הנפשי, אבל החליטו וחבל שזה מתנהג בצורה כזו".

שאלנו את פרוש מה יש באלעד שהיא הפכה לסמל של המחלוקת בציבור החרדי: "הילדים שלי שאלו אותי 'מה אתה מחפש באלעד'?, הפעילו עלי לחץ לעבור לבית שמש, אבא שלי רצה שאחליף את יוסי דייטש בירושלים, גדולי ישראל החליטו שאשאר באלעד, אני לא כדורגל".

ראש עיריית אלעד ישראל פרוש בריאיון לישי כהן

לדבריו: "אני התחלתי תהליך באלעד, לא סוד מה היה באלעד לפני עשר שנים. אריה דרעי אומר שאין לו בעיה עם פרוש רק שאני דופק את הספרדים, אבל מה יש להם להגיד אם אני מביא עשרות מיליונים לחגים ולא מקופת העיר, ודואג ליתומים ואלמנות, ויש הצגות ומה לא, אז מה יגידו? יגידו שיש בעיה. באתי לגדולי ישראל והם אמרו לי שאני באמצע עשייה, אז מה קרה? כי לא בא למישהו? אני כדורגל? אני באלעד כדי לסיים מהלך".

פרוש בטוח שבעוד שבועיים ניפגש שוב, כשהוא בלשכת ראש העיר: "זו פעם שלישית שאני מתראיין אצלך לפני בחירות, כל פעם הבאתם אנשי מספרים..".

ראש עיריית אלעד מתייחס לטענות של ש"ס כי הוא מנסה שוב ושוב לפלג את הציבור הספרדי בעיר: "מה שהרב מאזוז עושה זה רק בגללי? התימנים זה אני? והרב מלכה זה אני? ואשדוד זה גם אני? כל מי שמבסוט ומרוצה אז הוא כבר לא ש"ס. אז מי זה הספרדים?".

פרוש לא מתרגש מהתמיכה של 'הפלג' באבוטבול ומצהיר: "אני מכיר את אלעד, את הכרת הטוב, מכיר את מי שתומך בי. תרשום: אני בעוד שבועיים בס"ד אשב אצלך פה כראש העיר. אנחנו נהיה שם בעז"ה".

המהלך המפתיע והדרמטי ביותר שהובילה ש"ס היה ההסכם עם חסידות ויז'ניץ, לאחר שהאדמו"ר הורה לחסידיו להצביע עבור בוטבול. פרוש בורר מילים בתגובתו: "לפני שבאתי לאלעד, אלעד לא הייתה נספרת. אנשים מנסים להחזיר את אלעד לדילים ארציים, התחיל עם סמוטריץ' ועבר לוויזניץ' ו'הפלג', לא רוצה לדבר על זה יותר. זה סיפור כואב בשבילי ולא רוצה להגיד יותר".

לדבריו: "ההסכם עם 'הפלג' זה חלק מההסכם עם ויז'ניץ. חד משמעית קשור גם לגור. כמה שאעבוד באלעד, עם מתים ועם חיים, אלעד נמצאת עכשיו תחת מתקפה ארצית ורוצים שישראל פרוש ישלם את המחיר ואני לא אשלם את המחיר".

פרוש עונה לטענות של ש"ס כי הוא לא השקיע בטיפול בנוער המתמודד בעיר. לדבריו הוא משקיע מיליונים בנושא: "העירייה מתקצבת מיליונים עבור הנוער המתמודד, תקרא לפעילים שם, עושים פה לינץ' אמיתי לחינוך, לנוער ולרווחה בגלל בחירות. אני מגרד עם שפכטלים מהכבישים נערים שנופלים מאופנועים, אני זה שהולך איתם לגיוסים, אני זה שמוציא אותם מבתי כלא, אני משקיע עשרות מיליונים. אל תלכלכו עובדים שמחרפים נפשם".

ראש עיריית אלעד פרוש והבצל

שאלנו את פרוש מה יש לש"ס נגדו שהוא הפך לסמל. פרוש שולף בצל מהכיס כדי לעקוץ את יו"ר ש"ס אריה דרעי: "באולפנים מסוימים מוציאים בצלים כדי לבכות, אני לא צריך את זה. אני אדם שבוכה עם אנשים ושמח עם אנשים ועושה את זה טבעי. כשאני אומר משהו אני אומר את זה באמת. בסיס המחלוקת היא כי קוראים לי שרוליק פרוש, רבנים אמרו לי שזה בגלל אבא שלי, או שהוא לא יכול להכיל אותי כי ניצחתי אבל אני שרוליק קטן שרוצה לעזור לאנשים. אני אוהב מאוד את אריה מכלוף בן אסתר".

ראש עיריית אלעד מתייחס לתמיכה לה זכה מיו"ר 'עוצמה יהודית', השר איתמר בן גביר: "איתמר בן גביר מכיר אותי לפחות שלושים שנה, העבודה שלי עם בן גביר הייתה כשהאדמו"רים קראו לי כששרון רצה לעשות את ההתנתקות. אני חושב שהוא ישר, רבנו לפעמים, אבל זה בן אדם שרוצה.. הוא הקים כיתת כוננות, הוא ישר והוגן". פרוש מסרב להתייחס לתמונה בה תועד יורה בכלי נשק ארוך ומה התרחש שם בזמן אמת בזמן אימון כיתת הכוננות.

בשבוע שעבר פורסם ב'כאן' כי יממה לאחר הטבח הנוראי בשמחת תורה, השר מאיר פרוש שיגר מכתב למועצת גדולי התורה בבקשה שתפרסם תמיכה בנבו. פרוש הבן מגיב: "זה לא מתאים עכשיו.. לא קראתי את המכתב אבל הבנתי שלא הייתה ברירה, היה אמור להיות בחירות בזמן, הוא כתב את זה לאדמו"רים, אחרים לא הוציאו מכתבים? יורדים לרזולוציות לא מתאימות".

שאלנו את פרוש האם במידה ויפסיד הוא יישאר כסגן ראש עיריית אלעד: "נשאר באלעד, כן. לגבי החלק השני אני לא יודע, צריך לשאול את גדולי ישראל".

בסיום הריאיון שאלנו את ראש עיריית אלעד על ההסכם שנחתם לפני חמש שנים בין 'דגל' לש"ס, הסכם שהופר ולבסוף 'דגל' תמכה בו: "אבי שטרן הוא יו"ר 'דגל' באלעד, התחייבו לו שלא עושים הסכם על הראש שלו וחתמו לו, הוא לא ידע על ההסכם. תרשום מה אני אומר לך: לא היה הסכם".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר