מדברת על הכל

עליזה בלוך: "אני לא סידור עבודה של אלעד או בני ברק; אין לי דיל חשאי עם ש"ס"

פחות משבוע לבחירות לרשויות המקומיות, ראש עיריית בית שמש, עליזה בלוך, מתארחת לריאיון עם ישי כהן באולפן 'כיכר השבת' ומדברת על הסיכוי שלה לנצח את הבחירות למרות שאף סיעה חרדית לא תומכת בה; האם יש דיל חשאי עם ש"ס? ההבהרה שלה שבית שמש לא תהיה עיר חרדית; השיחות עם נשות הרבנים הקיצוניים בעיר; ומה עמדתה באשר לסוגיית חוק הגיוס? צפו (ארץ)

ישי כהן | כיכר השבת |
צפו בריאיון המלא (צילום: למי עזוז | הפקה: אשר רוט )

ראש עיריית בית שמש, עליזה בלוך, מתמודדת בימים אלו לקדנציה שניה שלה בראשות העיר. בלוך בטוחה שתנצח גם בבחירות הקרובות למרות שאף מפלגה חרדית לא תומכת בה בעיר עם רוב חרדי, ואולי היא תנצח דווקא בעקבות הפילוג בתוך המפלגות החרדיות המריצות שני מועמדים, משה אבוטבול ושמואל גרינברג.

בריאיון מיוחד באולפן 'כיכר השבת' היא מדברת על ההתמודדות, אי התמיכה של הסיעות החרדיות, המאבקים הפנימיים בסיעות החרדיות, השנים שלה בראשות העיר, סערת חוק הגיוס, קיום הבחירות בצל המלחמה והשיח שניהלה עם הקיצוניים בעיר. צפו בריאיון המלא.

כותרות מהריאיון

תחילה היא מסבירה מדוע היא חושבת שיש לה סיכוי לנצח: "אני חושבת שהבחירות בבית שמש הן עדות לכך שהתושבים רוצים ראש עיר שמשרת אותם. המחשבה שמה שמעניין את התושבים איזה דיל עושים כדי לסדר עבודה באלעד, וקומבינה מפה ומשם.. בסוף יש לי דיל עם התושבים, אני לא סידור עבודה של אלעד או בני ברק, בסוף גם לתושב החרדי מגיע שירות, שיהיה מישהו שיהיה לו איכפת ממנו".

בלוך נשאלה על הקרבות בתוך הסיעות החרדיות ומבקשת להבהיר: "אנחנו נמצאים בתקופה קשה, מלחמות קשורות לקרב בעזה ששם חייבים לנצח. זו הזדמנות להגיד לחיילי צה"ל תודה רבה. העיר בית שמש שילמה ב-13 נופלים מהעיר. אלה המלחמות שאני שולחת חיילים, כל מהשו אחר לא שייך למילה 'מלחמה'".

בלוך מסבירה שהיא תמכה בדחייה נוספת בבחירות לרשויות: "אני חשבתי לדחות בעוד שנה, לתת לנו להתעסק במלחמה. להיות שם בשביל המשפחות והחיילים. אנחנו כל בוקר קמים לאירוע קשה, רק בשישי האחרון היה פיגוע, זה לא מצב רגיל".

שאלנו את בלוך על עמדתה בכל הקשור לסוגיית חוק הגיוס: "אני חושבת שבעת הזאת אני מבקשת, כל נושא כזה צריך להזיז הצדיה, לא מועד הבחירות, לא חוק הגיוס. חשוב לי להגיד שלי יש עמדה ברורה: כל ילדיי וחתניי התגייסו לצה"ל, עשו מילואים במלחמה הזאת. בחרנו לחיות במלחמה הזאת וכל אחד צריך לתת את חלקו".

בלוף מתנערת מהקמפיין הסופר את מספר החללים בציבור הדתי לאומי, בניסיון לפלג בין הציבור התדי לציבור החרדי: "אני לא סופרת מה הצבע כיפה של כל אחת מהמצבות. זה קמפיין קשה בשעה שאנחנו קוברים את מתינו. בשעה שאנחנו מתנהלים מול נשים שארבעה חודשים מגדלות ילדים לבד, בדאגה גדולה. הדיון הזה הוא לא מוסרי היום. לא יכול להיות שהילדים שלנו נלחמים בעזה והם שומעים אותנו מקשקשים בדברים אחרים".

עליזה בלוך בריאיון לישי כהן

חזרנו לדבר על הבחירות לרשויות המקומיות והעיר בית שמש. בלוך מבהירה: "מי שמחפש עיר חרדית - מבחינתי שילך לביתר או אלעד, מי שמחפש עיר חילונית שיילך לגבעתיים, בית שמש היא עיר שכולם יכולים לחיות בה. אני ראש עיר של כולם. בית שמש צריכה להישאר עיר מעורבת. אני חושבת שעיר חרדית זה דבר לא בריא לנו".

על ההחלטה של ש"ס להציג את מועמדותו של משה אבוטבול לראשות העיר היא אומרת: "זה לא סוד שבתקופה האחרונה של הקדנציה, מערכת היחסים עם ש"ס וגור הייתה טובה ועבדנו יפה ביחד. לצערי המאבק הפנים חרדי ייצר מועמדות חדשה של אבוטבול".

"אני חושבת שאני אחד מראשי הערים שנתן הכי הרבה הקצאות לבתי כנסת", אומרת בלוך באשר לסערת ההקצאות בעיר: "בקדנציה שלי הציבור הליטאי קיבל כיתות בכמות שהוא לא קיבל בכל העשור שקדם לקדנציה שלי".

ראש עיריית בית שמש מתייחסת לסוגיית הקיצוניים בעיר: "אני חושבת שאם לפני חמש שנים שאמרת 'בית שמש' זה היה יריקה, הפגנות, קיצוניים, הדרת נשים. בחמש שנים האחרונות אתה לא שומע את זה. אתה שומע בשוליים. אני ראש עיר של כולם ומנהלת שיח עם כולם".

לסיום שאלנו האם היא תישאר בעירייה במידה ותפסיד: "אעשה מה שהציבור יבקש ממני. באתי לשרת את הציבור, בשונה מאנשים אחרים שיהיה להם סידור עבודה של המפלגה, אצלי מה שהציבור יבקש הוא יקבל".

צפו בריאיון המלא

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר