שלמה בן אליהו: מחירי הדירות במודיעין ירדו ב-20%

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, שלמה בן אליהו, מזהיר את הקבלנים המשתתפים במכרזי דיור בעיר מודיעין, מפני ירידת מחירים משמעותית של 20%, יחסית למחיר הדירות כיום (משכנתא)

(צילום: גוגל סטריט)

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, שלמה בן אליהו, מזהיר את הקבלנים מפני ירידות מחירים חדות בעיר מודיעין. את הדברים אמר בן אליהו לקראת הצעות של קבלנים וקבוצות רכישה למכרז לבניית 1,725 יחידות דיור בשכונת נופי מודיעין שתתקיים ב-10 בנובמבר.

על פי הפרסום באתר 'ביזפורטל', בן אליהו העריך כי הצעות המחיר של מכרז הקרקע במודיעין יהיו נמוכות וירשמו זכיות במחירי קרקע נמוכים יחסית, זאת בשל העובדה שהוא עדכן את המשתתפים כי משרד השיכון צפוי להוציא אלפי יחידות דיור במסגרת מחירי מטרה (מכרזים בהן לא ההצעה הגבוה היא שזוכה, אלא ההצעה שמתאימה למחיר קבוע מראש של המדינה, בדרך כלל - 80% מן הדירות במכרזי מטרה יימכרו ב- 20% הנחה).

לטענת בן אליהו, מהלך הוצאת אלפי יח"ד במודיעין בשיטת מכרזי המטרה, יוזיל את מחירי הדירות באזור וייצב אותן על 20% פחות ממחירן כיום.

אליהו הוסיף כי "על הזכאים לפי תכניות הממשלה להטבות בדירות, לבחון את הכדאיות להצטרף לקבוצת רכישה ועמותות במודיעין ולוודא כי יש התחייבות משפטית שמחיר הדירה הינו סופי ואינו ניתן לשינוי.

יש לבדוק עוד כי מחיר הדירה נמוך באחוזים נוספים ממחיר שמשקף הנחה של 15%-20% הנחה מערך הדירות הנוכחי בשוק, מאחר וזאת ההנחה המובטחת לדירות מוטבות שימכרו בעיר במסגרת הטבת מע"מ בשיעור 0% או במכרזי מחיר מטרה בתקופה הקרובה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר