אאא

המאבק הבא? לראשונה בתולדות צה"ל הוקמו שתי ישיבות הסדר חרדיות בשם "דרך חיים", אליהן על פי התכנון יתגייסו עשרות חרדים בשנים הקרובות. כך נודע הערב (חמישי) ל"כיכר השבת".

בשעות הבוקר המוקדמות הגיעו עשרים וחמישה צעירים חרדים אל הבקו"ם, זאת לאחר שעברו שנת מכינה כחלק מהשירות. בסוף החודש יתגייסו עשרים וחמישה חרדים נוספים.

המסלול כולל חמש שנות שירות: בשנה הראשונה עוברים המתגייסים שנת מכינה, שנתיים לאחר מכן ילמדו בישיבה, כאשר בשעות הבוקר הם ילמדו גמרא ולימודי קודש ובשעות הערב ילמדו את תחום הסייבר.

לאחר שנתיים, יעזבו המשרתים החרדים את הישיבות השוכנות במושב נחלים ובמושב ברמת הגולן, וישובצו במספר יחידות בענף התקשוב עד לתום השירות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

גורם באחת מישיבות ההסדר החדשות הסביר ל"כיכר השבת" כי "אל הפרויקט יתגייסו אך ורק חרדים, לא נראה במסלול דתיים לאומיים או חילונים וזאת משום שחוק הגיוס החדש שעבר בכנסת היוצאת לא מאפשר למלשבי"ם (מיועדים לשירות ביטחון) שאינם בני אותו מגזר להתגייס למסלול שיועד למגזר אחד".

הגורם טען כי "מדובר במהלך חשוב לציבור החרדי, הפעם יש למתגייסים מסלול בנפרד המתאים בדיוק לצרכיהם. את המסלול ילוו רבנים מהציבור החרדי שיעמדו לצידם של אותם חיילים החל מרגע קליטתם ועד לסיום השירות".

המסלול הוקם בחשאי ככל הנראה מחשש שגורמים קיצוניים במגזר החרדי יאבקו בהקמתו ו"יקברו" את התוכנית.