אאא

המחדל בלוויה הוביל לטרגדיה נוספת: בשעה האחרונה (רביעי) נסתלק לגנזי מרומים החתן יצחק בן אידל סאמט ז"ל, שנפצע אנושות בהלוויית מרן הגר"ש וואזנר זצ"ל. הלוויתו תערך אחר-הצהריים.

המנוח בן ה-18, בן לחסידות תולדות אהרון, הגיע במיוחד לאחר צאת השבת והחג להשתתף בהלווייתו של מרן פוסק הדור הגר"ש ואזנר זצ"ל. יצחק התארס לפני מספר חודשים עם בת למשפחת פריש אף היא מהחסידות הירושלמית ושמחת נישואיו תוכננה להתקיים בקיץ הקרוב.

המנוח נפצע ככל הנראה בשל הדוחק העצום בהלוויה, הוא נפל על המדרגות ביציאה מישיבת חכמי לובלין ונרמס תחת רגלי ההמון. צוותי ההצלה הוזעקו לרחוב דסלר בבני ברק, העניקו לו טיפול רפואי ראשוני בשטח ובסיומו הוא פונה לבית החולים בילינסון בפתח תקווה כשמצבו מוגדר קשה.

צפו: עשרות נמחצים ונדרסים בהלווית הרב וואזנר (צילום: שלומי כהן - כיכר השבת)

סגן מנהל בית החולים בילינסון, ערן רוטמן, אמר ל"כיכר השבת" כי המנוח הגיע לבית החולים כשמצבו מוגדר קשה. הוא סבל מפגיעות בריאותיו כתוצאה מחנק שנגרם ככל הנראה מהדוחק העצום שהיה ביציאה מהיכל ישיבת חכמי לובלין. לדבריו, נגרם לו נזק מוחי כתוצאה מכך. הוא הוסיף כי הנזק המוחי נגרם עקב חסימה פיזית של דרכי הנשימה.

הצוותים הרפואיים המשיכו להעניק לו טיפול רפואי מאז מוצאי שבת, אך לצערנו הם נאלצו היום בשעות הבוקר לקבוע את מותו. אל מיטתו הוזעק מניין אנשים, שזעק את פסוקי שמע ישראל ויציאת הנשמה.

מאז היוודע דבר האסון נערכו תפילות בכל בתי הכנסת בירושלים לרפואתו השלימה. התפילות נערכו גם בבית המדרש של החסידות אליה הוא משתייך - תולדות אהרון בשכונת מאה שערים בירושלים.

חבריו מספרים על בחור חמד, שהיה דבוק ברבותיו והיה כולו מלא מידות טובות. מידותיו התרומיות היו לשם דבר. "כשהוא בא בברית האירוסין שמחנו כולנו איתו יחד. מדובר בכאב לב גדול. בימים האחרונים התפללנו עליו כל החסידים אולם נגזרה הגזירה והוא נלקח מאיתנו", הם אומרים. 

סאמט הוא הקרבן השני של המחדל בהלווית פוסק הדור, אחרי שבמוצאי שבת נפטר ר' מרדכי גרבר ז"ל, בן 27 מאלעד, שהשאיר אחריו את רעייתו ובן אחד בן 3. 

הלוויתו של יצחק סאמט תצא בשעה 15:00 מבית המדרש תולדות אהרן בשכונת מאה שערים בירושלים בדרכה להר הזיתים.