אאא

עם סיומו של הנאום המרכזי של ראש הממשלה בשמחת השבע ברכות לבת השר אריה דרעי, הפתיע ישראל אדלר שבנוסף ליכולותיו הווקאליות ידוע גם כ'גראמער', כאשר עלה לבמה יחד עם מקהלת נרננה ותזמורתו של המאסטרו יהודה גלילי, והדהים את הנוכחים כשהוא חוזר על נאומו של ראש הממשלה בחרוזים מול עיניו הנדהמות ולקול תשואות רמות ומחיאות כפיים סוחפות של המשתתפים.

ראש הממשלה שהופתע מהמהירות בה דרשתו הפכה ליצירה מוסיקלית שלמה, קרא עם סיום היצירה לישראל אדלר ואמר לו: "אל תספר לאף אחד שצלצלתי אליך אתמול בערב לומר לך מה אני הולך לדבר, הוקסמתי מהכישרון שלך לחזור מיד על הנאום שלי... צריך להביא אותך לכנסת אבל שם תצטרך לחזור על הדרשות של כולם, וזה טיפה מעייף"...

(באדיבות המצלם)
נתניהו והמוזיקאים נעמדים לסלפי (באדיבות המצלם)
הגדלה
(באדיבות המצלם)
דרעי על הבמה (באדיבות המצלם)
הגדלה

כאמור, בחלק האמנותי של האירוע שהופק ע"י היחצ"ן והמפיק יוסי פרנקל, הופיעו יהודה גלילי ותזמורתו עם מקהלת נרננה והזמר שלום ברנהולץ, כשהם משלבים קטעי שירה חסידים, ישראלים ומזרחיים.

לפני יציאתו מהאולם ניגש ראש הממשלה לבמת התזמורת והחמיא להם באומרו: " תודה שרתם נהדר, באמת נהדר, גם בשירים מרוקאים ראיתי שאתם מתמחים. כשנכנסתי לא ציפיתי שתרגשו אותי כ"כ עם רפרטואר כה עשיר ונרחב ובתזמור מוצלח, אני חייב לומר לכם : ישבתי פה יותר מהמתוכנן כי נהניתי להקשיב לכם ובחלק גם הצלחתם לרגש אותי".

ראש הממשלה אף נעמד ליד חברי התזמורת, המקהלה והזמרים ואפשר לצלמים להנציח את הרגע.