אאא

המצוד אחר המחבל נשאת מלחם, בן 20 מהכפר עארה, נמשך גם הבוקר (ראשון) ושירותי הביטחון, בהם השב"כ והמשטרה, עושים את מירב המאמצים כדי לאתרו.

לפי הדיווחים, בשכונה שבה הוא עבד, בצפון תל אביב, נמצא פריט מרכזי ששייך לו, והמצוד אחריו נמשך מבלו ההיקף.

מלחם ירה בשעות הצהריים של יום שישי לעבר עוברים ושבים בפאב ה"סימטא" ברחוב דיזינגוף בתל אביב, רצח שניים ופצע אחרים. בנוסף, מתחזק המשטרה כי היה מעורב ברצח נהג המונית אמין שעבאן בן 42 מלוד.

הבוקר יפתח יום הלימודים בתל אביב בחשש גדול ותחת אבטחה כבדה.

צפו: הירי של המחבל והפאניקה של העוברים ושבים (צילום: מצלמות אבטחה)

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי קרא אמש להורים שדואגים, לא לשלוח את ילדיהם. "אני פונה לאזרחי תל אביב-יפו ואומר להם דבר מאוד פשוט - אם הורה מרגיש לא בטוח - אל תשלח מחר את הילד. לא נבוא אליך בטענות", אמר חולדאי בראיון לערוץ 10 אך הבהיר כי כל מוסודת החינוך והשירותים בעיר יהיו פתוחים לשירות הציבור.

חולדאי הוסיף ואמר כי כוחות הביטחון מודעים לחשש של ההורים ובעקובת כך מתגברים את הכוחות בצורה משמעותית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בהודעת עיריית תל אביב-יפו נאמר כי "נוכח המצב הביטחוני והפיגוע שהתרחש אתמול ברחוב דיזנגוף, עיריית תל אביב-יפו נמצאת בהיערכות ביטחונית מיוחדת. סיירי אגף סל"ע, אגף הפיקוח ומאבטחי העירייה פועלים במתכונת מתוגברת בכל רחבי העיר, 24/7, בשיתוף פעולה מלא ובתיאום עם משטרת ישראל. סיורי האבטחה במוסדות החינוך ובמתקני העירייה יתוגברו ודגש מיוחד יינתן לסיורים בסמוך לגני ילדים ולמוסדות חינוך וכן במקומות הומי אדם".

צפו: יוצא מקניות ומתחיל לירות בכולם (צילום: מצלמות אבטחה)

עוד נמסר כי "מרכז השליטה והבקרה מדווח סביב השעון לסיירים ולמשטרה על פעילות חשודה הנקלטת במצלמות האבטחה הפזורות בעיר. פקחי העירייה הונחו להגביר ערנות ולדווח על כל אירוע חריג במרחב הציבורי. העירייה קוראת לציבור להמשיך בשגרה, לשמור על איפוק, אבל גם להגביר ערנות ולדווח על כל אירוע חריג".

אמש הוארך בחמישה ימים מעצרו של ג'ודאת מלחם, אחיו של המחבל, בחשד לסיוע לרצח וגרימת מוות בכוונה תחילה.

המשטרה קוראת לציבור להמשיך לגלות ערנות ולא להסס לדווח על כל אדם או התרחשות מוזרה.