אאא

"מעל 200 בנות היו בדיוק היכן שהמחבל עבר עם המשאית דקה לפני האירוע אחת הבנות אמרה לחברותיה בואו נעבור לצד השני וכך ניצלו חייהן", מספר בראיון מיוחד ל"כיכר השבת" הרב יוסף פינסון שליח חב"ד בעיר ניס על הנס הגדול, בוקר לאחר פיגוע הדריסה הקשה בעיר בו נרצחו 80 איש נפצעו עוד כמאה ביניהם חמשה מתוך הקהילה היהודית בעיר.   

כזכור, נהג משאית צרפתי ממוצא טוניסאי דהר עם משאית גדולה לתוך הקהל בחגיגות "יום הבסטיליה" ולאחר מכן יצא מהמשאית והמשיך לירות באקדחו לעבר החוגגים ההמומים עד שחוסל על ידי אנשי כוחות הביטחון הצרפתיים.

הוא מספר על ההרגשה העגומה במיוחד בקרב הקהילה היהודית בניס לאחר הפיגוע המחריד ומכריז כי הקהילה היהודית החליטה לא להיכנע לטרור המוסלמי ולהמשיך בחיים היהודיים. "ההכנות לקראת שבת יהיו כרגיל. אנחנו מתכוונים שלא לעצור את החיים היהודיים כל בתי הכנסת יפתחו, עם שמירה מתוגברת, כמובן", אומר הרב פינסון.

הרב יוסף פינסון
הרב יוסף פינסון
הגדלה

"גם הקייטנה "גן ישראל" תמשיך לפעול. כמה מהמדריכות נוכחו בפיגוע ונס גדול קרה שלא נפגעו. המשאית עברה ממש לידן והן ראו עשרות גופות של ילדים ומבוגרים נמעכים תחת גלגלי המשאית", מתאר הרב פינסון את החוויות הקשות שעברו בני הקהילה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ככל הידוע חמשה מחברי הקהילה היהודית נפצעו בפיגוע, "עדיין לא פגשנו אותם כיוון שלא נתנו לנו ואנו מקווים שכבר הבוקר נוכל לבקר אותם ולהתעדכן במצבם  המדויק", אומר הרב פינסון.

"הבוקר יהיה קשה אבל נתמודד בע"ה עם הטראומה הזאת  ונצא יותר חזקים ונחושים בדעתנו לקדם את היהדות", מצהיר הרב פינסון.

לשאלה מה הוא אומר ליהודי שרוצה לעלות לארץ ישראל במיוחד בתקופה האחרונה עם כל הפיגועים בצרפת ובפרט בניס שכבר ידעה ניסיונות טרור בעבר עונה הרב פינסון נחרצות, "לא. בשום אופן לא בורחים. כך היא דעתו הברורה של הרבי בעניין, צריך לעשות הכל כדי לשמור ולאבטח ונדאג שיבואו עוד שוטרים וחיילים למוסדות היהודיים בכדי שלא נפחד ונוכל להמשיך בשגרת החיים היהודיים".

באדיבות המצלם
באדיבות המצלם