אאא

בשבועות הקרובים יושבע לתפקידו אריק גרייטנס, היהודי הראשון בהיסטוריה שנבחר לתפקיד מושל מדינת מיזורי בארצות הברית. בראיונות שמעניק גרייטנס לכלי התקשורת בארצות הברית, הוא מספר על הזהות היהודית שלו ואומר כי הוא, אשתו שיינה ובנו יהושע "משתדלים לשמור שבת - בכל שבת מחדש".

תשדיר הבחירות של גרייטנס (מתוך יוטיוב)

גרייטנס, יוצא יחידת הקומנדו היוקרתית "אריות הים" של חיל הים האמריקני, נבחר לתפקידו לאחר שהתמודד מטעם המפלגה הרפובליקנית. בעבר, הוא היה חבר במפלגה הדמוקרטית ובמהלך קמפיין הבחירות שלו הוא הצהיר לא פעם כי הוא "לא פוליטיקאי מקצועי". בדומה לנשיא הנבחר דונלד טראמפ, גם הוא תקף את הפוליטיקאים שמובלים על ידי לוביסטים ואנשי עסקים מושחתים, כהגדרתו.

גרייטנס הצהיר בעבר כי החליט לערוק משורות המפלגה הדמוקרטית אל המפלגה הרפובליקנית, לאחר שהבין כי "דאגה לבני אדם משמעותה לא רק לבזבז את כספי המסים שלהם".

הרקע הצבאי של גרייטנס כיכב בקמפיין הבחירות שלו (מתוך פייסבוק)
הרקע הצבאי של גרייטנס כיכב בקמפיין הבחירות שלו (מתוך פייסבוק)
הגדלה

הוא שירת כאמור בחיל הים האמריקני וזכה ב-7 מדליות שונות, בהן גם עיטור כוכב הארד המוענק בעקבות גילוי גבורה או שירות ראוי לשבח. הוא אומר בראיונות שהוא מעניק כעת כי מה שהוביל אותו לשירות הצבאי הוא החינוך היהודי שקיבל ולימד אותו לתרום למען הכלל. כעת הוא מבטיח "לתרום" מיכולותיו למדינת מיזורי ללא שחיתות שמסאבת את המערכת הפוליטית בארצות הברית.