אאא

הנציגים החרדים בכנסת פנו הערב (ראשון) בדרישה חד משמעית לראש הממשלה בנימין נתניהו לבטל בתוך שבוע את מתווה הכותל. הנציגים טוענים כי מדובר בדרישה חד משמעית וכי ההחלטה שאושרה בשנה שעברה "הינה בניגוד להחלטת מועצת הרבנות הראשית לישראל מקדמת דנא".

"כפי הידוע לכבודו, בימים הקרובים עתיד בית המשפט הגבוה לצדק לדון בעניין העתירה כנגד העיכוב בביצוע החלטת הממשלה שבכותרת, הן כנגד ההחלטה גופא והן כנגד העיכוב בביצועה".

"אשר על כן" הוסיפו הנציגים, "בהמשך לפגישה שנערכה היום עם כבודו, נועדנו עם כבוד הרבנים הראשיים לישראל, ובפגישה שנערכה בלשכתם יחד עם רב הרובע היהודי הרה"ג אביגדור נבנצל, קבלנו את הכרעת כבוד הרבנים הראשיים לישראל בה נדרשנו להודיע לכבודו כי דרישתינו החד משמעית הינה להגיש לשולחן הממשלה כבר ביום א' הקרוב החלטה המבטלת את החלטת המממשלה 1075 שעניינה "מתווה הכותל", אשר החלטה זו הינה בניגוד להחלטת מועצת הרבנות הראשית לישראל מקדמת דנא".

מכתב הנציגים החרדים
מכתב הנציגים החרדים
הגדלה

"כמו כן, לנוכח המועד בו אנחנו נמצאים, דרישתינו כי תנחה את כב' היועץ המשפטי לממשלה כי יינתן ייצוג משפטי עצמאי חיצוני לרבנות הראשית לישראל בעתירה המונחת לפני בית המשפט על מנת שתובא עמדת הרבנות הראשית לישראל במלואה לפני בית המשפט".

"נוכח הדחיפות," מוסיפים הנציגים החרדים, "ומאחר ואין אנחנו יכולים לשאת באחריות תוצאות החלטת הממשלה העלולה לפגוע באחדות העם ולפגוע פגיעה אנושה בקדושת שריד בית מקדשינו ותפארתינו, מקום אשר לא זזה ממנו שכינה מעולם, כדברי חז"ל במדרש שמות רבה (ב,ב): "לעולם אין השכינה זזה מן הכותל המערבי" נבקשך מכובדינו ראש הממשלה, כי תינתן הנחיה כאמור, הן בעניין ביטול החלטת הממשלה והן בעניין ייצוג עצמאי חיצוני לרבנות הראשית לישראל".