אאא

ירושלים תחת ערמות זבל, לכלוך, סירחון וזוהמה, וזה תודות להחלטה של ראש העיר וחברי מועצת העיר.

אז בואו נעשה סדר בתוך הלכלוך: חברי יהדות התורה והשבת, הם הם שהכריזו סירחון על ירושלים, יחד עם ראש העיר. הוא לא החליט לבד. אז מה קורה ליד הבית של ראש העיר וחברי המועצה?

אולי הייתם שומעים לעצתו של אורי מקלב - כן, החבר כנסת הזה שהיה פעם בעירית ירושלים: כשמכריזים מלחמה באוצר, תחשיכו קודם את תאטרון ירושלים, מרכז ז'ראר בכר, איצטדיון טדי ועוד מרכזי תרבות של העיריה.

מפה צריכה להתחיל השביתה. למה אתם מענישים את תושבי ירושלים, אזרחי שוק מחנה יהודה?

ודרך אגב, גם בתקופת אורי מקלב בעירייה היו שביתות של זבל וסירחון בירושלים.

לפני שבוע ישבו לפגישה השר ליצמן, משה גפני יו"ר ועדת הכספים, השר דרעי ויושבי ראש הסיעות בעירייה, ודנו בנושא השבת. החרדים הבטיחו לדבר עם שר האוצר, ותמורת זאת הודיע ראש עירית ירושלים על שמירת הסטטוס קוו בירושלים.

לא עמדתם בהבטחה שלכם, אז מה לכם כי תלינו על ניר ברקת. טלו קורה מבין עיניכם.

זה שיש לכחלון חשבונות אישיים עם ניר ברקת, בגלל אחיו שעבד פעם בעירייה, זה חמור מאוד. שר אוצר לא נפגש עם ראש עירית ירושלים במשך שנתיים - רגע, משרד האוצר זה של סבתא שלו? הוא קיבל אותה בירושה? עד היום הוא הביא רק נזק כשר האוצר.
--------------
רב ראשי עומד להכנס לבית סוהר עקב הודאה שלו שהוא קיבל שוחד, שמזעזעת, מפחידה וגורמת לחילול ה' נוראי. אלו שעוסקים במגע עם הציבור החילוני נבוכים, איך מסבירים שאדם שהגיע לכזאת דרגה עושה מעשים שלא ייעשו?

איפה כל הלבלרים החרדים שידעו ויודעים על מעשיו, ששתקו ועדיין שותקים. צריך לציין, שלרב יש משפחה וצריך לשמור על כבודה.

אני כשלעצמי חשבתי על הסבא הגדול, מרנא רבי יוסף חיים זוננפלד זצ"ל, שכנראה הקפיד מהשמיים.
-----------------------
כולנו מתפללים ומוסיפים קבלות טובות למען רפואתו השלמה של מרן רבי אהרן יהודה לייב בן פייגא שליט"א. קראתי את ההודעות, שחלקן גם לא היו אחראיות, בתקשורת החברתית, ובהן גם הוראות "לקרוע את השמים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עקבתי אחרי קריאתם של גדולי הדור מכל החוגים, איש מהם לא אמר לקרוע את השמים. כולם כתבו להתפלל ולהתגבר בלימוד תורה.

לא יתכן שעסקנים שקורעים את הציבור בדרך כלל, לוקחים על עצמם את האומץ לקרוע את השמים.

אז נתפלל בחוזקה ונוסיף להתפלל, וכל אחד לפי דרגתו יגביר חיילים לאורייתא.
---------------------
ביום שישי הבא תגענה נשות הכותל לשוק הכרמל ויעמידו דוכן להנחת תפילין לנשות תל אביב. מכיוון שברור שזו פרובוקציה והפגנה לא חוקית, נראה מה יעשו להם נשות תל אביב או הירקנים מהשוק.

זה מחזיר אותנו לכותל, עם המתווה שהמציאו חרדים וחזרו בהם. מהכותל הן התייאשו, הן מנסות את כוחן בשוק בתל אביב. ברוך שפטרנו.