אאא

ערוץ 20 נקנס ב-101 אלף שקלים בגלל מה שהוגדר כהדרת הזרמים הרפורמים והקונסרבטיבים. כך החליטה מועצת הכבלים והלוויין.

רישיון הערוץ קובע כי עליו לתת ביטוי למגוון דעות, גישות, השקפות עולם וזרמים בציבור ומכוח זה נקנס הערוץ.

המועצה הצביעה על הוראות הרישיון הקובעות כי על הערוץ לעמוד על מתן ביטוי למגוון דעות, גישות וזרמים שונים בציבור, למגוון השקפות בחברה ולבעלי תפיסות מנוגדות. הדבר עוגן בהחלטתה מפברואר 2016, בה קבעה המועצה כי תקפיד על מתן ביטוי למגוון דעות, גישות וזרמים בציבור ולמגוון השקפות בחברה.

בחודש מארס השנה, בהמשך לפגישה שהתקיימה בין נציגי המועצה, הערוץ וראשי התנועות הרפורמיות והקונסרבטיביות בישראל, הוחלט לקיים תקופת בדיקה בה נבחנה הייצוגיות של קבוצות אלו על המרקע. מהבדיקה שערך אגף הפיקוח במועצה עולה כי בשידורי המורשת של הערוץ נפקדים הזרמים הרפורמים והקונסרבטיביים מהשידורים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בעקבות תלונות רבות של הרפורמים וארגוניהם, יזמה יו"ר מועצת הכבלים והלוויין ד"ר יפעת בן חי שגב בדיקה מדוקדקת של סוגיית הייצוג וההצגה בערוץ שנבחנה במהלך חודשיים. הבדיקה העלתה כי היה אפס ייצוג לזרמים הרפורמיים והקונסרבטיביים. הליך הבדיקה הנוכחי הסתיים ב-15 במאי השנה, בעקבות הממצאים שנאספו בחודשים מארס ואפריל. בהמשך עתרה התנועה הרפורמית לבג"צ בדיוק בנושא זה.

עוד נקבע כי הערוץ יחויב לדווח למועצה על הייצוג וההצגה של זרמים שאינם אורתודוקסיים בערוץ, לרבות הזרמים הרפורמיים והקונסרבטיביים, מדי חודש.

אין זו הפעם הראשונה שהערוץ נקנס בסכומים גדולים, ובסך הכל שילם למועצת הכבלים מאות אלפי שקלים ב-3 השנים לפעילותו. 3 פעמים נקנס על שידור חדשות, האחרונה שבהם לפני כשנה.

ערוץ 20 סירבו להגיב.