אאא

בסוף השבוע נערך דיון מיוחד בביתו של כ"ק האדמו"ר מהר"א מסאטמר, כאשר לפני הדיון הזמינו בטיסה ישירה ומיוחדת מספר עופות מה'בראקל 'מארץ ישראל.

האדמו"ר בחן את עופות הבראקל זמן רב בפני רבנים דיינים ושוחטים וותיקים, וכן בהשתתפותו של הגאון רבי אפרים זלמן שטרנבוך, בנו של ראב"ד 'העדה החרדית' הגר"מ שטרנבוך שהגיע בשליחותו של אביו בטיסה מיוחדת, בדיון השתתפו גם בניו של האדמו"ר.

סערת עוף ה'בראקל' הגיעה לערוץ 10 • צפו (באדיבות ערוץ 10)

למרות הדיון הארוך לא התקבלה הכרעה רשמית אך דעתו של האדמו"ר נוטה לאסור את עוף בראקל מכמה סברות וטעמים.

במהלך הפגישה הועלו שני נושאים וכן נתונים חדשים ומדאיגים על תעשיית העופות בעולם והחששות לעירוב מינים טמאים וענייני ההכלאה והשינויים הגנטים וכן היחס הנכון לעוף הבראקל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ל"כיכר השבת" נודע כי האדמו"ר לא הכריע ממש בסוגיה אולם דעתו נוטה לאסור. לדברי הנוכחים באסיפה, עוף הבראקל לא מצא חן בעיני האדמו"ר ועיקר טענתו בהיות שעוף זה שונה מאוד מהעוף המוכר לנו ויש לחקור היטב את מסורת העוף הזה.

"מבחן המקל" לעוף ה'בראקל' • צפו בווידאו (באדיבות ynet)

האדמו"ר אף סיפר שבמהלך היממה האחרונה התקשרו לביתו בענין העוף גדולי הרבנים בארץ ישראל והביעו בפניו דעתם על העוף השנוי במחלוקת.

יצויין שהסיבה להתערבותו של האדמו"ר בנושא הכשרות הינה העובדה שיש לו השפעה גדולה בנושאי הכשרות בעקבות השחיטה שלו בקרית יואל שבארה"ב שנחשבת לפופולרית מאוד בכל החוגים והחצרות ואפילו בליקווד.