אאא

המחלוקת בישיבת פוניבז': נשיא ישיבת פוניבז' הגאון רבי  אליעזר כהנמן הגיש בימים האחרונים בקשה נגד גיסו הגאון רבי שמואל מרקוביץ' ונגד הבוררים במחלוקת רבת השנים -  הרב חיים גדליה צימבליסט והרב מאיר הייזלר בטענה שיש לפוסלם בשל העובדה שלדבריו הם נוגעים בדבר ואינם ראויים לאמון הצדדים.

הרב כהנמן באמצעות עורכי הדין ברקמן, קסלר בלום טוען כי יש להעביר את הבוררים מתפקידם, זאת מאחר ולטענתם החלטות שכתב הרב הייזלר הוכתבו לו על ידי גורמים המזוהים עם הגר"ש מרקוביץ'.

מעל גבי עשרות סעיפים שוטח הרב כהנמן את דבריו, לפיהם מדובר בהתנהגות שאינה תקינה בלשון המעטה.

לטענתו, הבורר הרב הייזלר "הוסיף חטא על פשע שעה שלא אמר אמת בנסותו להסביר את העניין החמור הזה".

בנוסף, טוען הרב כהנמן כי גם הרב צימבליסט "טייח" את הפרשה והתעלם מהנתונים שהובאו בפניו ונתן גיבוי לרב הייזלר.

בבקשתו, מציג הרב כהנמן כתבה שפורסמה ב"כיכר השבת" על יומני מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן זצ"ל והקשר לישיבת פוניבז' תוך הסתמכות על מומחה מחשבים בניסיון להוכיח ממנה את טענותיו.

הרב כהנמן מציין כי הם אחוזים בעתה מפני האפשרות שהתיק ידון בפני הבוררים הללו אותם הוא מגדיר מוטים וחורשי רעתו.

יצויין, כי אין זו הפעם הראשונה בה מבקש הרב כהנמן המייצג את פלג השונאים להעביר מתפקידם את הבוררים הרבנים צימבליסט והייזלר בטענה כי הינם מוטים לצידו של הגיס הגר"ש מרקוביץ' וכי הם נמצאים עמו בקשרי ידידות של ממש ומשפיעים על פסיקותיהם.

בעבר דחה בית המשפט את הטענות והשאיר את הבוררים על כנם אלא שבמציאות מאז החלטתם המרכזית בשנת 2000 גרמו הערעורים ופסקי בית המשפט שלא ניתנה החלטה מעשית על ידם של הבוררים מאז.

כעת דורש שוב הרב כהנמן לנוכח הראיות החדשות שבידיו מבית המשפט לפסול את הבוררים.