אאא

על רקע פרסומי המשטרה בימים האחרונים על תגי מחיר במקומות שונים, ארגון חוננו חושף הבוקר (רביעי), כי המשטרה, וככל הנראה בשיתוף פעולה עם גורמי ביטחון נוספים, הפעילה בקרב נערים בהתיישבות סוכן מדיח, אשר לפחות ב-2 מקרים שידל קטין לבצע פעולות תג מחיר.

על פי חומר משפטי שהגיע לעו"ד משה פולסקי מ'חוננו' שמייצג את הקטין, עולה כי הסוכן עדכן את גורמי הביטחון לפני אירועי התג מחיר, במהלכם ולאחריהם תוך שהם נמנעים מלעוצרם וזאת כדי להפליל את הקטין.

במקרה אחד, מסר הסוכן לקטין תיק עם חומר דליק וספרי צבע, תוך שהוא משדל אותו לבצע פעולת תג מחיר כנגד ערבים. הקטין סרב לבצע פעולת הצתה, והסכים רק לרסס כתובות. בהמשך לקח הסוכן את הקטין עד סמוך לשכונת שיח ג'ארח בירושלים והנחה אותו כיצד לכסות את ראשו וכיצד לבצע את תג המחיר. עוד מסר לו הסוכן את נוסח הכתובות שעליו לרסס על בתי הערבים במקום.

בעקבות החשיפה עו"ד משה פולסקי צפוי לבקש הבוקר מבית המשפט השלום בירושלים להתיר לפרסם את פרטי הפרשיה ואת חומרי החקירה.

"ישראל 2018 מתעוררת למציאות 'השמפניות' שחשבנו שהסתיימה בשנת 1995. מדובר ברעידת אדמה, שצריכה להדאיג כל אזרח במדינת ישראל." אומרים הבוקר בחוננו. "לא יתכן כי מי שאמונים על שלטון החוק והסדר יפעלו וידיחו נערים קטינים לבצע עבירות וזאת על מנת להשחיר ולפגוע בציבור שלם. אנו קוראים להקים ועדת חקירה באופן דחוף, שתביא למסקנות מהירות בעניין", הם מוסיפים.

"האובססיה של המחלקות הלאומניות במשטרה ושל המחלקה כנגד יהודים בשב"כ להביא "תוצאות" בכל מחיר חצתה פעם נוספת כל גבול ונורמה, מה שהחל בעינויים ההזויים של נערים קטינים המשיך באופן טבעי להפעלת סוכנים והדחת קטינים, ואנו שואלים, היכן המבוגר האחראי?? מי ישים סוף להשתוללות??". שאלו בחוננו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עו"ד עדי קידר הוסיף כי "תופעת הפעלת סוכנים מדיחים ע"י גורמי הביטחון חייבת לעבור מן העולם, ויש להדיח את האחראים והשותפים לה באופן מידי מתפקידם. בכל פעם שיפורסם בתקשורת כי בוצעה פעולת תג מחיר ידע הציבור שישנו סיכוי כי ידם הארוכה של גורמי הביטחון מעורבת באירוע, הייתה שותפה לו ואולי אף הדיחה אחרים לבצעה".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה ל'כיכר השבת': "מדובר בפרסום המתבסס על עובדות שגויות שאינן תואמות את המציאות. בניגוד לנטען, האסיר לא שימש מעולם כסוכן משטרתי. לא זו בלבד, הרי שמדובר באסיר שהואשם, הורשע ומרצה עונש מאסר בגין מעורבתו באירוע תג מחיר ועצם מעצרו הוא תולדה של פעילות נחושה של המשטרה נגד פשעים מעין אלו.

מטבע הדברים לא נפרט אודות מידע מודיעיני זה או אחר, אולם נציין כי כל תלונה או מידע המתקבלים במשטרה ומעלים חשד לביצוע עבירות פליליות, נבדקים ביסודיות ומתורגמים במידת הצורך לביצוע פעילות אכיפה ו/או חקירה משטרתית בהתאם.

משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות נגד פשעי שנאה באשר הם ותמצה את הדין עם כל פורע חוק שיטול חלק במעשים פסולים מעין אלו, בכל זמן ובכל מקום".