אאא

הפרקליטות תגיש היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי כתב אישום חמור נגד אמו של הפעוט החרדי, בן ארבע שבועות, שטבע למוות בחול המועד פסח בג'קוזי בבית מלון באשדוד. לפי הצהרת תובע שהוגשה השבוע, האם תואשם בעבירת רצח.

במשטרה מציינים כי באשר לחקירה הרגישה שהתנהלה כי "כבר משלב התשאול בזירת האירוע ובבית החולים התעורר חשדם של חוקרי המשטרה כי מדובר באירוע פלילי ועל כן הוחלט לעצור את הוריו של הפעוט לטובת חקירה. מעצרם של החשודים הוארך בבית המשפט מעת לעת ובחלוף הזמן, לאור התפתחויות בחקירה, שוחרר אבי הפעוט ומנגד הוארך מעצרה של האם".

"מדובר באירוע טראגי ובחקירה שחייבה רגישות יתרה על מנת להגיע אל חקר האמת בדרך המקצועית ביותר וללא פגיעה בשמם הטוב של חפים מפשע", נמסר מהמשטרה.

 קצין אח"מ תחנת אשדוד רפ"ק סרגי פדרנקו (צילום: דוברות המשטרה)

מחקירת המקרה עולה כי הוריו של הפעוט הגיעו אל בית המלון באשדוד בליל האירוע וקיבלו לידם חדר ובו ג'קוזי. בשעת צהריים מוקדמת הוזעקו למלון כוחות הצלה בעקבות טביעתו של המנוח והוא פונה תוך מאמצי החייאה אל בית החולים בעיר אך שם נקבע מותו.

חשדם של חוקרי המשטרה שהחלו בחקירת המקרה התעורר ואמו של הפעוט נעצרה ובחקירתה הראשונה שמרה על זכות השתיקה.

כבר באותו היום, בחקירה נוספת שנערכה לה, סיפרה לחוקריה כי "השכינה משכה את התינוק לתוך המים". בעדותה מסרה כי נכנסה לג'קוזי יחד עם בנה הפעוט על מנת לקלח אותו. בשלב מסוים, לדבריה, התגלתה לה השכינה ומשכה את התינוק לתוך המים. עוד ציינה כי בשלב זה עזבה את אחיזתה בו ואפשרה לבנה הפעוט לטבוע בטענה כי הוא צריך להיות "מלך המשיח" ולגדול.

כבר בהמשך לחקירה זאת ערכה האם החשודה שחזור כשהיא מלווה בחוקרי המשטרה על שהתרחש כפי שמסרה בעדותה שם אף קשרה את בעלה למיוחס וזה נעצר אף הוא על ידי המשטרה והועבר לחקירה בה עלו סתירות בין העדויות שנאספו מהאם החשודה ומחמתו. בשלב מסוים הודה האב החשוד כי בדה חלק מהדברים בעדותו בטענה כי ניסה לגונן על רעייתו ובשלב זה מסר גרסה מהימנה יותר.

 בקשת המחילה בהלוויה (צילום: דוברות זק"א)

 

עדות קשה נוספת אותה גבו חוקרי המשטרה הייתה מאמה של החשודה ששהתה אף היא במלון. לדבריה, ניגשה פעמיים לחדר במהלך שעות הבוקר אך כניסתה נדחתה כל פעם בטענה אחרת. בפעם השלישית נפתחה לה הדלת והבחינה באבי הפעוט יושב ובוכה וכי התינוק נמצא בתוך המים. בשלב זה היא לא איבדה עשתונות ומיד הוציאה את הפעוט מהמים והחלה בביצוע פעולות מצילות חיים בסיסיות ובמקביל הורתה לאבי הפעוט לזמן את כוחות ההצלה.

כאמור, בתום חקירה רגישה תוך איסוף עדויות רבות, ולאחר שגובשה תשתית ראייתית כנגד החשודה במעשה, תגיש היום פרקליטות דרום כתב אישום חמור כנגד האם.