אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו עוקב מקרוב בשעות אלו (חמישי) אחר מאמצי החילוץ וההצלה שמנהלים כוחות הביטחון באסון השיטפון בדרום, בו נפצעו לפחות שמונה נערים באורח אנוש ושניים מחבריהם עדיין נעדרים.

נתניהו שוחח בטלפון עם ראש אגף מבצעים בצה"ל, אלוף ניצן אלון, וקיבל עדכון על הפעולות בשטח.

"אני מחזק את כוחות הביטחון וההצלה", אמר ראש הממשלה, "שפועלים כעת להצלת חיים ואיתור הנעדרים באסון הכבד שהתרחש היום בנחל צפית. כולנו מתפללים לבשורות טובות יותר".

יו"ר העבודה והמחנה הציוני, אבי גבאי, אמר: "אני עוקב בדריכות אחר הדיווחים וניסיונות החילוץ המגיעים מהערבה, ונושא תפילה לשלומם של הנערים והנערות ולאיתורם של אלו שעדיין נעדרים. אני בטוח שכוחות ההצלה המצוינים שיש לנו יעשו את המיטב כדי שזה יקרה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

גבאי הוסיף: "זו שעת אחדות בעם. שעה שבה אנחנו מחבקים את המשפחות ומאחלים החלמה לפצועים. לאור האירועים, הוריתי להפסיק לאלתר את כל פעולות ההכנה ולבטל את הפגנת המחנה הציוני שתוכננה למוצאי שבת הקרובה בתל אביב".

מלשכת נשיא המדינה ראובן ריבלין נמסר בשמו: "תפילותינו ומחשבותינו נתונות אל אחינו, ילדינו, יקירינו, הנתונים בצרה. אנו עוקבים בדריכות אחר העדכונים מן הדרום, ושולחים אל המשפחות הדואגות חיבוק חם של שותפות. נחזק את ידי כוחות הביטחון וההצלה כולם, העושים במלאכת החילוץ, האיתור והטיפול הרפואי".

ריבלין הוסיף: "אני מבקש מכם כולכם: אנא פעלו על פי הנחיות המשטרה וכוחות החילוץ, והיו קשובים להם".