אאא

מי שעוקב אחרי פרויקט ג'רוזלם אסטייטס בשנלר, מכיר כבר את השדרה המרכזית בין הבניינים, שדרה מרהיבה, מרווחת ומוארת. יחד עם הצמחים והפרחים תרחיב השדרה דעת כל אדם שיבקר בה, והיא ליבת הפרויקט, אות ומופת לתכנון אורבני מרשים. כעת, מששלדי הבניינים כבר בנויים ועומדים עד הקומה החמישית, ניתן לראות את עוצמת החלל המרכזי שיוצרת השדרה בין הבניינים (בין 25 ל-45 מטרים רוחבה). זהו מרחב פסטורלי המספק אור, אוויר ונוף פנימי גם לחזיתות הפנימיות של ג'רוזלם אסטייטס, בנוסף כמובן, לחזיתות החיצוניות מהן נשקף נופה של ירושלים במלא הדרה בשל המבנה הטיפוגרפי הגבוה של מחנה שנלר במרכזו ממוקם המיזם.

הדבר המרהיב הבא שפגשו אנשי החברה בסיור, הם הלובאים המפורסמים, שהרשימו מאוד בשלב ההדמיות וכעת מרגש לראות כיצד הן מתגשמות אל המציאות אחת לאחת. למעשה, גם כאן ניתן לראות שההשקעה הרבה החלה כבר בשלב התכנון, כאשר משרד האדריכלים פייגין נטל השראה מעולם המלונאות הבינלאומי ויצר חללים גבוהים, כשישה מטרים המקבלים את פני הבאים עם גלריה מסוגננת, ופתחים ענקיים מקושתים המכניסים פנימה את האור והאווירה המיוחדת מהשדרה החיצונית.

סיור אנשי המקצוע. צילום: יחצ
סיור אנשי המקצוע. צילום: יחצ
הגדלה

הפאר מתחיל מהיסוד כידוע, ולכן היה חשוב לראות גם את התגשמות הדירות עצמן, העולות מן השרטוטים והופכות לפנינות חמדה. התכנון המתקדם שהתבטא בחללים גדולים ללא עמודים וקירות יסוד, מאפשר גמישות מרבית בעיצוב פנים אישי בכל דירה לפי צרכי הרוכש. מנהל הפרויקט מתגאה ביציקות בניה שנעשו בתבניות ייחודיות ובמחשבה תחילה, וכוללות הכנה לכל הצנרת והתשתיות האמורות לעבור בין קירות הדירה, בדייקנות מקצועית על מנת להפחית למינימום קידוחים שלאחר מעשה. כעת, כשהשלד עדיין במערומיו, זה הזמן הטוב ביותר עבור מביני עניין לראות את רמת הבנייה ומרכיביה הפנימיים עוד לפני שמחפים הכול בגימורים יפהפיים…

וכך, אי אפשר שלא לראות סימנים מובהקים לבניה איכותית שמתחילה מן היסודות. מעמודי החניה הבוהקים בלבן כאילו הוצבו בסלון דרך חיבורי הצנרת המהודקים והמבודדים. בהתייחסות מראש לתכנון המשקופים והמסגרות עוד בשלב יציקת הבטון, כולל משקופים ייחודיים חתוכים בלייזר דייקני, ארונות חשמל מהרמה הגבוהה ביותר, ועד לחומרי איטום תלת שכבתיים הנפרשים ברוחב לב גם במקומות שלא מקפידים על כך בפרויקטים רגילים למגורים שאינם בית פרטי יוקרתי.

ג'רוזלם אסטייטס. צילום: יחצ
ג'רוזלם אסטייטס. צילום: יחצ