אאא

הפלס מבהיר היום (שישי) בצורה חד משמעית כי אין מקום להידברות ולמהלכים פוליטיים משותפים בין סיעת יהדות התורה ובין סיעת 'בני תורה' לקראת הבחירות לרשויות המקומיות.

עיתון הפלס ביטאון 'הפלג הירושלמי' יוצא הבוקר במתקפה חריפה נגד מפלגת יהדות התורה על כך שלדבריו מצננים ומשתיקים את המאבקים למען התורה והשבת זאת בהתייחסות בעיקר לסוגיית חוק הגיוס וחילולי השבת במירוץ האופניים ה״ג׳ירו ד׳ איטליה״ ועבודות הרכבת.

העיתון מותח ביקורת חריפה על שתיקת הח"כים החרדים בעניין חילולי השבת ומזכיר את הוויתורים שנעשו, לטענתו, בעניין חוק הגיוס. במצב זה, כתב הפלס בציניות, מן הראוי לשנות את שם מפלגתם ל"מפלגה להשתקת וצינון המאבקים למען התורה והשבת".

הפלס כותב, כי בציבור החרדי הושמעה השבוע ביקורת נוקבת על ההתנהלות המבישה של הח"כים: "אותם פוליטיקאים שממלאים פיהם מים ומאפשרים רמיסת השבת בריש גלי, לאחר שביצעו 'מכירת חיסול' של עולם התורה רח"ל בתמיכתם בגזירת הגיוס - הם אלה שיבואו אל הציבור בעתיד בקריאה להצביע עבורם בבחירות כדי לחזק את מפלגת 'התורה והשבת', כביכול".

העיתון סוגר את הדלת בפני כל ניסיונות שכנוע עתידיים אודות הצורך בהידברות הדדית ומהלכים מוסכמים בעניין הבחירות ומלגלג על 'הססמאות' שעשויות להישמע בעתיד הקרוב. "התועמלנים המפלגתיים כבר מכינים בתקופה זו את התעמולה המתעתעת לקראת הבחירות המקומיות, בה יבקשו מהציבור כולו לתת קולו למפלגות וסיעות שבגדו בכל עקרונות היסוד, וזאת בססמאות של 'העיירה בוערת' ובשם 'השלום והאחדות' המדומים, וזאת על מנת לחזק את הממסד הפוליטי שמקרר ומצנן כל מאבק על עיקרי היהדות. אך הציבור אינו כה תמים וכבר למד בשנים הללו כי אותן מפלגות סטו מהדרך של רבותינו זצוק"ל כאשר נציגיהן הולכים ומסגלים את הציבור לשיח הפשרני של נציגי 'המזרחי' ודומיהם".

המתקפה החריפה של הפלס מבהירה כי הגרעין הקשה של תלמידי הגר"ש אויערבאך זצ"ל אינו מתכוון לשנות את דרכו ואינו רואה כל סיבה לנקוט במהלכי הידברות ותיאום עמדות לקראת הבחירות. אחד מבכירי הפלג הירושלמי אומר לנו: "אנחנו הולכים בדרכנו. לא נסכים להתגמש בעניינים עקרוניים כשם שלא נתפתה למהלכים של התפייסות רגעית ומזויפת לצורך הבחירות בלבד".

תחת הכותרת "ביקורת גורפת בכל שדרות הציבור החרדי", כותב הפלס, כי "יש למחות בכל פה על התנהלותה של המפלגה להשתקת וצינון המאבקים למען התורה והשבת". וממשיך עם המשפטים הבאים: "ההתנהגות המבישה לא תמנע מאותם פוליטיקאים לדרוש מהציבור לתמוך בהם בבחירות כדי לתמוך במפלגת 'התורה והשבת', כביכול, וזאת בססמאות של 'העיירה בוערת' ובשם 'השלום והאחדות' המדומים, על מנת לחזק את הממסד הפוליטי שמקרר ומצנן כל מאבק על עיקרי היהדות".

"מן הראוי שאותם פוליטיקאים ישנו את שם מפלגתם למפלגה להשתקת וצינון המאבקים למען התורה והשבת", כך הגיבו בזעם יהודים חרדים רבים לנוכח ההתדרדרות המתמשכת של הנציגות הפוליטית החרדית.

כאמור, הפלס מנטרל ניסיונות כאלה ואחרים לדמיין או להזות על אפשרות לחבירה בבחירות הקרובות.