אאא

צה"ל ממשיך בהיערכות מול רצועת עזה לקראת הפגנת האלפים הצפויה היום (שני) במחאה על העברת שגרירות ארצות הברית לירושלים ולרגל יום הנכבה והחשש מהסלמה מלחמתית.

הבוקר, הטיל צה"ל, פעם נוספת, באמצעות מטוסים, כרוזים המזהירים את המפגינים מפני התקרבות לגדר, מניסיון פגיעה בה ומניסיונות לבצע טרור.

 החמאס מפנה עמדות (צילום: דובר צה"ל)

צה"ל שב והזהיר את תושבי עזה מלהתקרב לגדר ולשמש כלי בידי חמאס. דובר צה"ל מציין כי "צה"ל ערוך ומוכן לתרחישים רבים ונחוש להגן על תושבי ישראל וריבונותה. צה"ל לא יאפשר פגיעה בתשתיות הביטחון והגדר המגנות על אזרחי ישראל ויפעל מול כל מי שמבקש לפגוע בביטחון ישראל".

בכרוז אחד נכתב: "חמאס אמר שהוא הולך לשפר את התשתיות ברצועת עזה - בוצע? חמאס אמר שהוא הולך להקים מרכזי רפואה וחינוך חדשים - בוצע? חמאס אמר שהוא ידאג לענייני האזרחים - בוצע? חמאס אמר שהשתתפות בהפגנות תשפר את חייכם - לדעתכם יקרה?", על החתום: "מפקדת צה"ל".

בכרוז נוסף נכתב: "אל המפגינים, הנכם נוטלים חלק בהפגנות אלימות אשר מסכנות את חייכם. חמאס מנצל אתכם כדי להסתיר את כישלונותיו ומסכן אתכם ואת בני משפחותיכם.

"צה"ל ערוך לכל תרחיש ויפעל מול כל ניסיון פגיעה בגדר הביטחון או איום כלפי הכוחות או אזרחי ישראל. אל תהיו בובות בידיו של חמאס שמנצל אתכם. היזהרו מפני התקרבות לגדר הביטחון ומפעילי טרור ומפרי סדר הנוקטים באלימות! תשמרו על חייכם ותפעלו לבנות את עתידכם".

בצה"ל נערכים לכך שאלפי מפגינים ערבים ינסו לפרוץ את גדר המערכת, זאת בהנחה שהחמאס מעוניין ליצור משבר כדי לקבל סיוע מהקהילה הבינלאומית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

אלפי לוחמי צה"ל, מחטיבות הנח"ל, גבעתי ויחידות מיוחדות מתגברים את גדודי הביטחון באוגדת עזה ובאוגדת יו"ש. מודיעים טיס ברשות שדות התעופה אסר לטוס בשטח רצועת עזה ובקרבתו - עד סוף החודש.

הלוחמים הונחו להיערך לשורת תרחישי קיצון בהם פיגועי ירי, הנחת מטעני חבלה וניסיון חטיפה של חיילים במהלך הפרות הסדר.

בתוך כך, במהלך הלילה עצרו כוחות צה"ל, שב"כ, מג"ב ומשטרת ישראל באיו"ש תשעה מבוקשים החשודים במעורבות בפעילות טרור, טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכחות הביטחון. החשודים הועברו לחקירה.

כמו כן, במהלך סריקות של כוחות צה"ל מהחטיבה המרחבית "עציון" בכפר עיבדייה תפסו הכוחות רכב שווה ערך לעשרות אלפי שקלים המועברים למטרות טרור.