אאא

שוטרי השיטור הימי הוזעקו הלילה בעקבות דיווח שהתקבל במוקד המשטרה על שני דייגים שהתהפכו עם סירתם מול חוף אשקלון. סריקות אחר השניים תוך שימוש באמצעים הביא לאיתור סירתם הפוכה והשניים אוחזים בה בכוחותיהם האחרונים. הם חולצו בשלום אל החוף.

הלילה, בשעה 02:46, התקבל דיווח במוקד 100 של משטרת המחוז הדרומי על סירת דייג שהתהפכה סמוך לשפך המים של חברת חשמל באשקלון. אחד הדייגים מיושבים הסירה הצליח לשחות אל החוף שם ניגש לאחד המאבטחים של מתקן ביטחוני דיווח לו על המקרה וביקש להזעיק עזרה וכי שניים מחבריו נעדרים.

צוות שיטור ימי לכיש יצא מייד למקום והחל בסריקות אחר סירתם של הדייגים תוך שימוש באמצעי תאורה. במקביל, צוות שוטרי סיור חבר לדייג בחוף שמסר לשוטרים כי הוא ושני חבריו הפליגו בסירת דייג ולפתע המנוע שבק חיים ככל הנראה בעקבות חבל שנתפס במדחף. כאשר בשלב זה הסירה הייתה ללא יכולת תמרון, הגיע גל שהפך אותה. עוד לדבריו, הוא הצליח להגיע לחוף ולהזמין עזרה.

צוות השיטור הימי במהלך סריקות אחר השניים, תוך שימוש באמצעי תצפית וירי פצצות תאורה. הבחין בסירה ההפוכה עם שני הנעדרים עליה. השוטרים ביצעו תמרוני גישה לסירה ההפוכה וחילצו את השניים לספינת המשטרה שהעבירה אותם לחוף המרינה באשקלון שם המתין להם צוות רפואי להמשך טיפול.