אאא

בשעות צהריים (שלישי) השתחרר חבר מועצת עיריית בית שמש ויו"ר ועדת תכנון ובנייה בעירייה, משה מונטג, איש 'דגל התורה', ממעצרו והעניינים שבים אט אט לשיגרה.

המשא ומתן בין הצדדים שמתקיים לאור הכרעתם של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי וראש הישיבה הגר"ג אדלשטיין צפוי כעת להתחדש בתקווה להגיע לסיכומים ולהבנות שיאפשרו תמיכה בראש העיר המכהן משה אבוטבול.

כפי שנחשף ב"כיכר השבת", חבר הכנסת אורי מקלב מונה על ידי גדולי ישראל לנהל את המשא ומתן שאת תוצאותיו יביא להכרעתם.

ל"כיכר השבת" נודע כי חברי הכנסת של דגל התורה נפגשים בלשכת ח"כ יעקב אשר עם חברי מועצת העיר בית שמש מטעם 'דגל התורה' על מנת לעמוד על צורכי הקהילות והציבור הליטאי ולגבש רשימת דרישות. בפגישה משתתף גם מנהל המחלקה המוניציפאלית ב'דגל', מנחם שפירא.

במהלך הפגישה הצטרף גם סגן השר מאיר פרוש ונציגי 'שלומי אמונים' במטרה להציג רשימת דרישות משותפת מול אבוטבול.

כפי שנחשף בשבוע שעבר ב"כיכר השבת", מחר, יום רביעי, צפויים חברי הכנסת של דגל התורה להיפגש עם ראש העיר משה אבוטבול כשבמהלך הפגישה יציגו לו את הדרישות של המפלגה.

גורמים ב'דגל התורה' מגלים אופטימיות וטוענים כי עם רצון טוב של שני הצדדים ניתן להצליח לדלג על כל הפערים. "מרן שר התורה אמר כי גם ראש עיר ספרדי יכול לדאוג לכלל תושבי העיר ואנו מקווים שאבוטבול אכן יוכיח זאת ויבוא לקראתנו".

בתוך כך, בכיר ב'דגל התורה' מבהיר בשיחה עם "כיכר השבת", כי "בעקבות פרסומים זדוניים של אינשי דלא מעלי", כלשונו, "חשוב להזכיר כי ח"כ אורי מקלב מונה ע"י גדו"י לעמוד בראש הוועדה לניהול המו"מ עם ראש העיר משה אבוטבול. כלל ההחלטות בנושא הבחירות המוניציפאליות, כולל בעיר בית שמש, יתקבלו על ידי גדולי ישראל בלבד".