אאא

יו"ר ש"ס ושר הפנים אריה דרעי לא חושש מהסקרים המנבאים למפלגתו ארבעה מנדטים בלבד, על גבול אחוז החסימה, ואומר הבוקר (חמישי) כי לא רק שיטיל וטו על בקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו להורדת אחוז החסימה, אלא הוא תומך בהעלאה נוספת של אחוז החסימה. 

בראיון ל'דקלסגל' ב'גלי צה"ל' הסביר דרעי: "ראשי המפלגות: ליברמן, כחלון, בנט וליצמן, מתנגדים להורדת אחוז החסימה. על פי ההסכם הקואליציוני, אי אפשר להוריד את אחוז החסימה או לשנות אותו, כל חוק יסוד, בלי הסכמת כל מרכיבי הקואליציה". 

דרעי לעג לדאגה של נתניהו שסיעת ש"ס לא תעבור את אחוז החסימה ואמר: "אני מאוד מאוד מתרגש ומאוד מעריך את דאגתו של ראש הממשלה, אני גם הצעתי לו: תדאג לליכוד, אני אדאג לש"ס".

באשר לחששות מהסקרים אומר דרעי: "אני לא דואג בכלל, אם הייתי דואג - הייתי פועל. תראו את התוצאה. ש"ס בעזרת השם -  מהיכרותי את השטח - תצליח ואני מעודד, ואני מאוד מודה לאלו שדואגים לנו".

"אני מתנגד בכל תוקף להורדת אחוז החסימה, אני שם וטו", הצהיר דרעי. "אי אפשר כל בחירות לשנות את השיטה, אנחנו מטריפים את המערכת, צריכים קצת יציבות, העלינו את אחוז החסימה, יש בכך ברכה. אתה רוצה שאגיד מה יקרה אם יורידו את אחוז החסימה? מה יקרה בבית היהודי? מה יקרה ביהדות התורה? מספיק. אתם רוצים מפלגות של 2-3 מנדטים?".

דרעי הוסיף והצהיר כי "אני מבחינתי חושב שצריך לשקול אפילו להעלות את אחוז החסימה, מעבר למה שהעלו עכשיו, כדי שיהיה גושים יותר גדולים".