אאא

שני צעירים ישראלים, אחרי צבא, שטסו לקולומביה באמריקה הדרומית, ביקרו במהלך הטיול בחווה חוקית לגידול מריחואנה באזור קאלי במדינה, והסתבכו.

"מדריכת הטיולים והנהג הגיעו לאסוף אותנו עם הרכב, והופתענו לגלות שרק שנינו משתתפים בטיול, בשונה מהרגיל. מדובר בטיולים שנעשים בדרך כלל קבוצות גדולות יותר. בתחילה התלהבנו וחשבנו שזה די כיף, לא תיארנו לעצמנו איזה סיוט מחכה לנו", סיפרו הצעירים לעיתון "ישראל היום".

"כשהגענו לחוות המריחואנה הרגשנו שמשהו מוזר", סיפרו השניים, "בכניסה לחווה עשו לנו קצת בעיות, אבל לא התרגשנו. הצלחנו להיכנס, וביציאה מן החווה כבר המתינו לנו גברים חמושים שהשתלטו על הרכב, העבירו את הנהג אחורה והסיעו אותנו בכוח אל אזור נידח ומבודד במרחק של כשעה וחצי נסיעה בג'ונגל".

עוד סיפר אחד החיילים כי "כשהגענו לאזור קרוב לנחל, חיכתה לנו שם חבורה של עבריינים חמושים שהקיפו את האוטו. מוניקה (מדריכת הטיולים) הפצירה בנו שלא נדבר בספרדית, ושנעשה כאילו אנחנו לא מבינים מה קורה סביבנו".

לדבריו, "כעבור זמן קצר נכנס 'הפטרון' שלהם לרכב, מצויד בנשק ישראלי מסוג עוזי. הוא הבהיר בצורה מאוד ברורה מה הוא רוצה – 200 אלף דולר באופן מיידי. הם החזיקו אותנו במשך שעות ארוכות. ה"בוס" הדגיש: 'כסף - או שאתם לא יוצאים מפה'. הצענו את הכסף שהיה ברשותנו, אבל זה לא באמת הספיק לכלום".

"הם הוציאו אותנו מהרכב ושאלו: 'מה אנחנו עושים איתכם עכשיו?' אלה היו שעות ארוכות של חרדה, זה הרגיש כמו נצח. בסופו של דבר, המדריכה שלנו הקריבה את עצמה וביקשה שישחררו אותנו. היא נותרה שם ואין לנו מושג מה עלה בגורלה, אנחנו מקווים שהיא בסדר" אמר הצעיר.