אאא

המירוץ לראשות העיר ירושלים מייצר כותרות בוקר וערב, בהן לא פעם שמועות ו"הנפצות" על הסרת מועמדותם של חלק מהמועמדים לראשות העיר. כך, בכל מטה פועלים להפיץ על מועמד מתחרה כי יסיר את מועמדותו בקרוב בניסיון לפגוע מורלית במירוץ של המתחרה.

"כיכר השבת" יצא לבדוק את הדופק בסביבת המועמדים הקיימים, וגילה כי שלושת המועמדים החזקים בזירה - משה ליאון, עופר ברקוביץ' וזאב אלקין - לא מתכוונים בשלב זה להסיר את מועמדתם.

הועדה המוניציפאלית של הליכוד התכנסה אמש (שני) לדון בבחירות בשורת ערים. במהלך הדיון התקבלה החלטה לערוך בחירות למועצת הסניף בירושלים ב-29 למאי. ההחלטה הובילה גל של שמועות כי הליכוד לא יריץ מועמד מטעמו לראשות, זאת מאחר ובישיבה לא דנו בנושא.

 אלקין בראיון ל"כיכר השבת", בשבוע שעבר (צילום: אבי רבינא)

יו"ר הוועדה המוניצפאלית של הליכוד, חיים ביבס, אמר בשיחה ל'כיכר השבת': כי "הוועדה דנה במועד הבחירות לרשימה למועצת העיר בסניף. אך לא דנה בראשות העיר כלל". לדברי ביבס, הוועדה תדון בכך בהמשך.

אלקין: "איתן בדעתי שאני מתמודד"

השר זאב אלקין, סביבו רחשו שמועות כי יסיר את מועמדותו, הגיב ל'כיכר השבת' ואמר כי "הכל ספינים. אני ממתין להחלטת ראש הממשלה שיחליט מקסימום בתחילת שבוע הבא. הוועדה המוניציפאלית לא תדון בנושא עד להחלטת רה"מ".

אלקין הוסיף: "אני מאמין שהחלטת רה"מ תהיה חיובית לגביי. עד שהוא לא מחליט - הכל ספינים. אני איתן בדעתי שאני מתמודד".

משה ליאון. ''יתמודד עד הסוף בתמיכת מגזרים גדולים'' (צילום: Yaakov Cohen/Flash90)
משה ליאון. "יתמודד עד הסוף בתמיכת מגזרים גדולים" (צילום: Yaakov Cohen/Flash90)
הגדלה

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

במקביל, במטה המועמד לראשות העיר עופר ברקוביץ בטוחים כי המועמד משה ליאון שמצפה לקבל את תמיכת החרדים יפרוש ממועמדותו ככל שהשר אלקין יצבור תאוצה במירוץ. מקורבי ליאון, מנגד, מכחישים בתוקף ואומרים ל'כיכר השבת': "אנו ערוכים לספינים רבים בתקופה הקרובה. משה ליאון יתמודד עד הסוף בתמיכת מגזרים גדולים".

ראש הממשלה נתניהו נתון בימים אלו ללחצים אדירים לקראת החלטתו. מן הצד האחד נושפים בעורפו ליברמן ודרעי. השניים מעוניינים שלכל הפחות לא יביע תמיכה באף מועמד. ומנגד בכירים בליכוד לצד ניר ברקת שלוחצים כי יכריז על תמיכה בזאב אלקין.

לצד זאת גורמים חרדים מזכירים בשיחה עם 'כיכר השבת' כי המשחק כולו עלול להשתנות במידה וסגר"ע י-ם יוסי דייטש יקבל את תמיכת החרדים ויהיה מועמד מטעמם לראשות העיר.

יוסי דייטש. אם יזכה לתמיכת הגוש החרדי - כל המשחק ישתנה (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
יוסי דייטש. אם יזכה לתמיכת הגוש החרדי - כל המשחק ישתנה (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
הגדלה