אאא

ארבעה עשר תלמידים שריססו כתובות נאצה וצלבי קרס על קירות בית ספרם בבוסטון, מסצ'וסטס, יוכלו לעבור "תהליך צדק משקם" במקום ההרשעה הרגילה.

מעשי הוונדליזם, שבוצעו בעזרת תרסיס ממטפי כיבוי של מוסד החינוך, אירעו ב-2 למאי בבית הספר של שכונת ארלינגטון שבבירה האמריקנית. בנוסף לריסוס הכתובות, ניפצו התלמידים זכוכיות של מכונות לממכר מזון.

הנהלת בית הספר ותחנת המשטרה המקומית קיימו התייעצות מול ועדת זכויות האדם של ארלינגטון והליגה נגד השמצה, כדי להחליט על תגובה למעשי האלימות, כך מדווח ערוץ חדשות אזורי.

לפי ההחלטה שהתקבלה, יקבלו התלמידים הזדמנות לעבור תהליך במסגרתו יפגשו את הקהילה היהודית שבה פגעו, כדי שיוכלו להבין את השלכות מעשיהם. תלמידים שיסרבו להשתתף בתהליך יורשעו כמקובל. יודגש כי התלמידים עדיין צפויים להיזרק מבית הספר כעונש על המעשים, אך כאמור בידם להינצל מהרשעה שתירשם כעבר פלילי.

לדברי הודעה שנוסחה ע"י בכירים בעיירה ארלינגטון, במשטרה, בוועדות חינוך ובארגוני זכויות אדם, "מה שאירע מוקדם יותר החודש, הוא מרגיז ומאכזב, ואינו מייצג בשום אופן את פניו של דור העתיד שאנחנו רואים בעיני רוחנו". לצד זאת נכתב כי "בארלינגטון איננו בורחים מאתגרים. אנו רואים אותם כהזדמנויות לשיפור. אם כולנו נלמד מדוע המעשים האלו קרו, בידינו למנוע את הישנותם", לשון ההודעה.