אאא

פריצת דרך במו"מ הקואליציוני בבית שמש: קרוב לארבע שעות ישבו היום (חמישי) הצדדים לדיון ממושך באשר לדרישות דגל התורה ושלומי אמונים מראש העיר משה אבוטבול, לקראת ההחלטה אם לתמוך במועמדותו לקדנציה נוספת כראש עיר, בבחירות המוניציפליות המתקרבות.

כפי שנודע ל"כיכר השבת", נכון לעכשיו מדווחים כל הגורמים המעורבים על פריצת דרך, שעשויה להוביל לסלילת המשך התקדמות המשא ומתן.

כאמור, במהלך אחר הצהריים התכנסו הצדדים בביתו של אבוטבול. במשתתפים: נציגי דגל התורה שמואל גרינברג וישראל סילברסטין, נציגי שלומי אמונים שמעון גולברג ואברהם פרנקל וראש העיר משה אבוטבול.

ל'כיכר השבת' נודע, כי סלע המחלוקת בין הצדדים היא בסוגיית השליטה באגף החינוך וקבלת סגנות נוספת בשכר לשלומי אמונים. בשני הנושאים הללו עדיין לא הגיעו הצדדים להבנה. יצוין, כי את תפקיד הסגנות דורשים גם במפלגת הבית היהודי, שחותרת להגיע להסכם קואליציוני עם ראש העיר אבוטבול.

עוד נודע ל'כיכר השבת', כי פריצת הדרך הייתה דווקא באשר לשליטה במועצה הדתית, כאשר הצדדים סיכמו כי דגל התורה תהיה שותפה בעתיד להובלתה וניהולה. הסכמה נוספת צפויה לכאורה על נושא ההקצאות עבור סיעת שלומי אמונים. פגישת מו"מ נוספת תיערך ביום שני הקרוב.

נציג 'דגל התורה' ישראל סילברסטין אמר ל'כיכר השבת' בתום הישיבה: "בסך הכל יש דברים שאנו מרוצים יותר ויש פחות. על ההתקדמות ופרטי המו"מ, נשוחח במהלך הערב עם הח"כים, ונדון כיצד להתקדם מול ראש העיר".

יצוין, כי למרות העובדה שחלה התקדמות מסויימת באשר לנושאים שהוזכרו, עדיין נושאי הליבה נמצאים כאמור בוויכוח קשה, ולא חלה בהם כל התקדמות.

לדברי גורמים בכירים בדגל התורה: "אבוטבול מנסה להציב מכשולים, כאשר הוא טוען שאנחנו אלו שצריכים לנהל את המגעים מול אגודת ישראל על תיק החינוך".