אאא

חמישה חודשים לבחירות בעיר צפת ונראה כי הפילוג בעיר הוא בלתי נמנע: המועמד לראשות העיר שוקי אוחנה שמתמודד לראשות מטעם הליכוד צפוי לקבל את תמיכת חלק מהמפלגות החרדיות כך נודע ל'כיכר השבת'.

המועמד החרדי שלמה חדד שהפסיד לראש העיר המכהן בבחירות 2013 וקיבל קרוב ל-4,000 קולות, צפוי להתאחד עם מועמד הליכוד שוקי אוחנה וישובץ כמספר 2 שלו. לצד זאת 'דגל התורה' המחזיקה במנדט תתאחד עם מפלגת 'יחד' של אלי ישי ששווה אף היא כמנדט ותתמוך בשוקי אוחנה לראשות העיר.

מפלגת אגודת ישראל המקומית בראשות נחמן גלבך עדיין לא החליטה במי תתמוך, אך נעשים מאמצים בסביבת שוקי אוחנה להביא לכך כי אגודת ישראל בראשות נחמן גלבך בו לראשות העיר.

יודגש, כי נעשתה בדיקה בקרב ראשי המפלגות החרדיות בניסיון להריץ מועמד חרדי לראשות העיר. זאת בשל העובדה שהעיר מונה למעלה מ-40% תושבים חרדים, ובמידה והחרדים כולם יתאחדו סביב המועמד החרדי הרי שסיכויו לנצח את הבחירות גבוהים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בעוד בכירים ב'דגל התורה' הארצית והמקומית מאשרים את הפרטים. הרי שגורמים נוספים מ'דגל התורה' בעיר צפת טוענים בתוקף, כי "הכל עדיין פתוח ואין אף התחייבות לתמוך בשוקי אוחנה". הגורמים מזכירים כי ישנו מועמד חרדי אליעזר לזר המתמודד לראשות העיר וצפוי לזכות לתמיכת ציבורים חרדים נרחבים.

חיים בנדיקט
חיים בנדיקט
הגדלה

השם הבולט שעלה על שולחנם של חברי הכנסת משה גפני, מאיר פרוש ואורי מקלב ובקרב ראשי מפלגת 'יחד' היה שמו של איש העסקים הצפתי חיים בנדיקט. בנדיקט נפגש עם חברי הכנסת בניסיון לבדוק תמיכה חרדית חוצה מפלגות בו. בשיחה עם 'כיכר השבת' הבהיר, כי לולי תמיכה חרדית גורפת במועמדותו, הרי שלא יתמודד לראשות העיר.

בנדיקט שנקרא אל הדגל על ידי עסקניים מקומיים בעיר צפת בטוח בניצחונו במידה ויקבל תמיכה של כל הפלגים החרדים זאת בשל קשריו בליכוד והכוח להביא קולות נוספים מהציבור החילוני.