אאא

לאחר הירי המאסיבי - מגיעה התגובה: שעות ספורות לאחר ירי עשרות הפצמ"רים ליישובי עוטף עזה יצא צה"ל למתקפה ברצועת עזה, בעיקר נגד יעדי הג'יהאד האסלאמי.

דובר צה"ל מסר כי "בשעה זו צה"ל פועל ברצועת עזה, הפיצוצים הנשמעים עתה מקורם בפעילות זו". התושבים הונחו לשמור על שגרה.

עד כה תקף צה"ל ברצועה מוצבים בח'אן יונס ובדיר אלבלח' גם של הג'יהאד האסלאמי וגם של חמאס, מוצב אלפג'ר של הג'יהאד האסלאמי הושמד לחלוטין. עד כה שוגרו לעברו 11 טילים. כמו כן הותקפו המטה הימי של החמאס, מוצב צבאי של חמאס ברפיח.

כזכור, החל משעות הבוקר המוקדמות שיגר ארגון הטרור מספר מטחים כבדים של פצמ"רים אל הישובים הישראלים הסמוכים, שבחסדי שמים לא גרמו לנפגעים.

בעקבות כך, התכנסו ראשי מערכת הביטחון בקריה בתל אביב להתייעצות מיוחדת, בראשות שר הביטחון אביגדור ליברמן והרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט, באשר לאופי התגובה הישראלית לירי חריג זה.

התקיפה הישראלית ברצועה החלה עם סיום הדיון הביטחוני.

 אחד ממטחי הפצמ"רים מעזה לישראל, הבוקר (צילום: מתוך ynet)

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לפני זמן קצר, ב'וועידת הגליל', להסלמה בדרום, ואמר: "ישראל רואה בחומרה את ההתקפות עליה ועל יישוביה על ידי החמאס והג'יהאד האסלאמי מרצועת עזה".

"צה"ל יגיב בעוצמה רבה, וישראל תגבה מחיר כבד מכל מי שינסה לפגוע בה. אנו רואים בחמאס אחראי למנוע התקפות כאלה נגדנו".

‏דובר חמאס אמר כי "ישראל תיכשל בניסיון לשנות את כללי העימות ולקבוע משוואה חדשה בשטח. ההתנגדות ברצועת עזה שומרת על זכותה להגיב ולשתוק בהתאם לאינטרסים של בני עמנו, ואין הדבר נובע מחולשה".