אאא

הראשל"צ ורבה של ירושלים הגאון  רבי שלמה משה עמאר, התייחס אמש (חמישי) במהלך שיעורו השבועי לסערת המלצות הגיור וההמלצות של השר לשעבר משה ניסים שנחשפו לראשונה ב"כיכר השבת" וברדיו "קול חי". 

"עשו עכשיו איזה מסמך של דו"ח, אני בטוח שמי שכתבו אותו - אולי היו בניהם יחידים שאין להם.. אני יודע שיש שם חלק שלא מבינים בכלל מה זה הלכה, חושבים שגרות זה משהו אולי 'פוליטיקה' או 'מדיניות', כל זה שטויות. גרות זה הלכה!. כמו שגט זה הלכה, התורה קבעה.

פרסום ראשון: המלצות חוק הגיור של משה ניסים 

"התורה אמרה שאם אחד רוצה להיות יהודי - יש דיני גיור. זה נכתב בתלמוד, למדנו את זה מהפסוקים בתורה, וזה נפסק בכל הפוסקים. יש הלכות!, כמו שיש הלכות של בשר וחלב, ויש הלכות ציצית ותפילין - יש הלכות של גרות.

"באם ורוצים.. כי יש לחץ לעשות.. יכולים לבקש מהדיינים שישתדלו, שיש מחלוקת שאפשר להקל, אבל לבוא ולומר: להוציא את הגרות מידי הרבנות, זה פירושו לנתק את הגרות מההלכה, אז אין כלום, זה סתם שטויות, בשביל מה?".

הרב תקף את הרפורמים ואמר: "טוענים ואומרים ש'החומרות' שלנו גורמות להתבוללות. צאו וראו מי מתבולל. הנה הרפורמים הגרות שלהם.. זה בדיחות.. לא מחמירים. להפך, הם מלמדים את הגר שאין שבת, אין כיפור ואין טהרה. ושמה אין התבוללות? שם ההתבוללות! כמעט ואין להם המשך!".

חשיפת ''כיכר השבת'', השבוע
חשיפת "כיכר השבת", השבוע

הגר"ש עמאר סיפר: "הנשיא שמעון פרס ז"ל, אמר בבית שלי כמה פעמים, כמה פעמים דיבר שחייבים לעושת גיור כהלכה. הוא אמר 'בשבילי מי-הוא יהודי? זה מי שיש לו נכד יהודי'".

"אי אפשר לנו לשתוק" הוסיף הרב בהתייחסות להמלצות השר לשעבר משה ניסים: "לא נוכל להתאפק!, כמו שדיברנו בזמנו בנושא קדושת הכותל. גם פה, הרפורמים באים, הם לא יושבים פה!, הם נלחמים נגד השבת, נגד מקום המקדש ונגד עם ישראל".

הגר"ש סיים את דבריו בקריאה: "אני קורא מכאן לכל אלה שעשו את זה, שיחזרו בהם. יש בניהם אנשים יראים, הטעו אותם. שיחזרו כולם. לא רק הרבנים, יש יראי ה' שחושבים שעושים טוב ולא נכנסו לעומק הסוגיה הקשה הזו. אדם שחוזר בו זה מעלה, לא חיסרון.

"לצערנו, בגלל שיש פוליטיקה גדולה בארץ, ויש בפוליטיקה חרדים וחילונים, הפוליטיקה הזו מבלבלת את האנשים, עד כדי כך שכל מאבק חושבים זה פוליטיקה. אנחנו לא נזוז ולא נשנה את דרכנו, חובתנו להלחם על דבר ה' בכבוד ובאהבה גדולה לכל יהודי, אבל לא נוותר".