אאא

המועמד לראשות העיר ירושלים, השר זאב אלקין הצהיר הבוקר (ראשון) בכניסה לישיבת הממשלה השבועית  במענה לשאלת עיתונאים כי יתנגד לדרישתו של סגן השר יעקב ליצמן לסגור את הברים בשוק 'מחנה יהודה' בתמורה לתמיכה חרדית במועמדותו.

כזכור, ביום שישי פרסם עיתון 'המודיע' כי סגן שר הבריאות יעקב ליצמן מציב תנאים למועמדים לראשות העיר, בעוד השמועות רוחשות שהבטיח את תמיכתו לאחד המועמדים הקיימים, הרי שעל פי הפרסום בעיתון - ליצמן קורא למנוע את הפריצות וחיי הלילה בשוק מחנה יהודה בתנאי לתמיכת גור במועמד.

דבריו המפורשים של אלקין נגד סגירת הברים ומניעת חיי הלילה בשוק מחנה יהודה, עלולים להוות לאלקין מכשול בתמיכת סגן השר ליצמן במועמדותו. עם זאת, טרם ברור עמדתו של המועמד משה ליאון, הצפוי גם הוא לתמוך בהמשך פתיחת הברים בשוק. 

שוק מחנה יהודה הפך כבר מזמן לאייקון ירושלמי מובהק. ביום הוא מתפקד כשוק סואן ורועש שמשלב דוכני ירקות ודגים עם דוכני חלווה ומאכלי גורמה, ובלילות הוא הופך לאחד ממוקדי המסיבות והברים של העיר.

בעיקר בליל שישי, השוק נראה כמו מסיבה אחת גדולה, כשאלפי ירושלמים ותיירים מציפים את הברים והמסעדות הרבים שפתוחים משעות הערב ועד לפנות בוקר, כשהם גורמים לטענת השכנים החרדים ל"מפגעי צניעות חמורים" לצד מפגעי רעש ותברואה. גם חבר מועצת העיר ירושלים יוחנן ויצמן התריע בעבר על הפרצות בשוק.

בדבריו קרא סגן השר ליצמן למגר את הפרצות וההוללות בשוק מחנה יהודה. לדבריו, זה יהווה תנאי לכל תמיכה חרדית לראשות העיר ירושלים. הדבר שמפריע יותר מכל לבכירים בחצר גור ולסגן השר הוא מיקומו של השוק הסואן בסמוך לישיבת "שפת אמת" של חסידות גור.