אאא

קודם לטקס הטפת דם הברית  ביקרו הילדים במעונו של הראשון לציון הרב יצחק יוסף. הראשל"צ התפעל לראות את היקף ידיעותיהם של הילדים בחומש בראשית. הוא גם נשא דברים בפני האימהות היהודיות וילדיהן, בהם עודד אותם להמשיך את שרשרת הדורות היהודית.

"אתם צריכים להיות גאים בכך שזכיתם להשתייך לעם היהודי, ושאתם עומדים לקיים את מצוות הטפת דם הברית. אל תיראו ותמשיכו להתחזק בתורה וביראת שמיים". 

לאחר ששמע נתונים מראשי יד לאחים על היקף פעילות ההצלה הנרחבת - בדגש על פרויקט החונכות שבמסגרתו כל ילד שמחולץ מכפר ערבי, זוכה לליווי והדרכה אישית של חונך צמוד, קרא הרב: "יד לאחים זה בורא נפשות רבות. אתם עושים נפשות רבות ליהדות". הוא גם בירך את יו"ר יד לאחים הרב ישראל ליפשיץ, שיזכה להרבות בפעילות הענפה, כמיטב המסורת של הארגון, מאז הוקם על ידי אביו, הרב שלום דב ליפשיץ. 

לקראת סיום הביקור הביעו האימהות את רצונן להתברך מפי הרב שבניהן יגדלו להיות יהודים כשרים ויראי שמיים, וזכו להתברך על ידו. בסיום הביקור, חילק הראשל"צ מיני מתיקה לכל הילדים, תוך שהוא מברך כל אחד מהילדים באופן אישי. 

משם המשיכו האימהות וילדיהן למעמד הטפת דם המילה - שנדרשת לפי ההלכה גם למי שעבר 'ברית מוסלמית' –אותה ערך המוהל הרב שמעון דרור. האירוע אורגן על ידי הרב משה כהן, פעיל ביד לאחים. 

מיד לאחר מכן העניקו פעילי יד לאחים לכל אחד מהילדים, מתנה אישית מהודרת ולאחר שירת "סימן טוב ומזל טוב" שלוותה בריקוד משותף של פעילי יד לאחים עם הילדים, התיישבו הנוכחים לסעודת מצווה שנערכה במקום. משם המשיכו האימהות וילדיהן לקבר רחל ונשאו תפילה שיזכו לחיים טובים ומאושרים בחיק העם היהודי. רגע מרגש במיוחד היה כאשר הן העתירו בתפילה על שאר האימהות והילדים היהודיים הנתונים עדיין בצרה ובשביה ומצפים לגאולתם.