אאא

משה בלוי, צעיר חרדי שנכח לפני שנה במהומה במאה שערים ושלף מצלמה כדי לתעד אותה, הוכה אז כזכור בידי השוטרים, שאף תועדו במעשיהם.

בשל כך, הוא הגיש תלונה במחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים (מח"ש), בין היתר ברצון לחשוף את האמת שעוותה לדבריו בידי המשטרה שטענה כי הוא היה האלים מביניהם, ועצרה אותו.

אלא שלפני ימים ספורים קיבל בלוי הודעה רשמית ממח"ש, לפיה תיק התלונה שלו נגד השוטרים נסגר "מחוסר ראיות".

עיתוי הגעת הודעת המחלקה לחקירות שוטרים, בא די במקביל לדיון שכזכור נערך אתמול בכנסת בנושא האלימות המשטרתית, שם השתתפו גם נציגי 'הפלג הירושלמי' שבלוי נמנה עליו, שפרסו בהרחבה את טיעוניהם כלפי הרשויות וכלפי הח"כים החרדים שלא עוזרים להם בנושא.

הצלם תיאר אז ל'כיכר השבת' את שאירע: "הייתי בשכונת מאה שערים כששמעתי את הצעקות על החרד"ק, התקרבתי למקום והתחלתי לצלם את הנעשה. כשהחייל התחיל לזוז לכיוון כיכר השבת, ממאפית ברזיל ברחוב מאה שערים, התחילו להגיע כוחות גדולים, מעבר לבלשים שהיו עם החייל".

"התחילו להגיע כוחות יס"מ ובילוש בכוחות גדולים והתחילו לבצע מעצרים ללא כל סיבה על זה שאנשים דרשו מהם להסתלק. כשלקחו את שני העצורים הראשונים לניידת של היס"מ צילמתי את הנעשה כאשר אחד הבלשים מנסה להסתיר ממני את הכנסת העצורים לניידת ואז לפתע מגיע האדם בלבוש אזרחי עם החולצה האדומה ומפיל אותי לרצפה, דבר ראשון הוא לוקח את המצלמה ממני ואז אחד השוטרים אוזק אותי תוך כדי שהיד שלי מסובבת מאחורי הגב, ככה הרימו אותי לתוך הניידת תוך כדי שאני סובל מכאבי תופת".

 מעצר הצלם (צילום: מחאות החרדים הקיצוניים)

לדבריו, "האלימות הזו היתה נוראה. גם לפני כן שמתי לב שהם ממש משתוללים ופועלים באגרסיביות כלפי החשודים שנעצרו ללא שעשו שום דבר, אבל לא חשבתי שייפגעו בי, זאת בשל העובדה שאני צלם שמסקר אירועים".

"הייתי פשוט בהלם", המשיך בלוי. "הם קפצו עליי מכל הצדדים, הפילו אותי לקרקע וחבטו בי. היו לי כאבים נוראיים בכל הגוף. גם בניידת המשיך לצרוב לי בידיים מעוצמת המכות. אחרי המעצר, לקחו אותנו נסיעה של חמש דקות כשהיינו כ-8 עצורים והורידו אותנו במשרדי הימ"ר ירושלים ליד בית המשפט השלום ירושלים. בימ"ר אמרו לנו שכאן זה הבית שלהם והשיבו אותנו על הרצפה עם אזיקון במשך שלוש וחצי שעות, ולא נתנו לנו לא לשתות ולא ללכת לשירותים.

"בשעה 5:10 הורידו אותנו לבית המשפט, אחרי שאנחנו יושבים מ-13:00 במעצר ללא יכולת לעשות כלום, ובבית משפט השופט נתן ביקורת על המשטרה, ושחררו אותנו כ-10 דקות אחרי כניסת שבת", סיים הצלם שהוכה קשות, וכעת כאמור מתאכזב שוב לאור סגירת תיק התלונה שלו במח"ש.

תגובת משרד המשפטים לא התקבלה עד לשעת פרסום הכתבה, לכשתתקבל - נפרסמה.