אאא

אחרי שזכה כבר בפיצויים בסך עשרת אלפים שקלים על מעצר שווא, העבריין עמיר מולנר שוב לוקח את המשטרה לבית-המשפט בבקשה לפיצויים נוספים בשל התנהלות המשטרה נגדו.

כזכור, לפני כשנה וחצי נעצר מולנר על ידי המשטרה בטענה שלא הציג רישיון נהיגה כאשר התבקש והוא הואשם גם ב"הכשלת שוטר". בעקבות זאת החרימה המשטרה את רכב הלנד-קרוזר השכור שבו השתמש, למרות שהשכירות עליו הייתה על שם בת זוגו.

מולנר שוחרר ממעצר, לא הוגש נגדו כתב אישום, אך במשטרה המשיכו להחזיק ברכב עוד שלושה חודשים נוספים ללא סיבה, למרות בקשותיו של מולנר והסבריו כי עלות השכירות שלו היא 9000 ש"ח בחודש.

מאוחר יותר נחשפו ב-ynet צילומי מצלמות אבטחה, שהוכיחו כי מולנר כן הציג רישיונות לשוטרים. מולנר הגיש תביעת נזיקין נגד המשטרה על מעצר השווא, ולאחר גישור קיבל עשרת אלפים שקלים. על פי הדיווח ב-ynet, כעת דורש מולנר באמצעות באי כוחו, עורכי הדין רונן רבי ועומר ברבי, פיצוי של 35 אלף שקלים עבור שלושת חודשי ההשכרה שנאלץ לממן, טיפול עורך דין ועוגמת נפש.

"הרכב לא הוחזר על אף פניות חוזרות ונשנות שבהן צוינה העובדה כי מדובר ברכב שכור, ובכל יום שהוא מוחזק נגרמים לתובעים נזקים כלכליים בלתי הפיכים", כתבו הסניגורים רבי וברבי בכתב התביעה, שהוגש אתמול לבית־משפט השלום בתל־אביב. עורכי הדין מוסיפים כי "זה המקום להדגיש כי במקרה דנן כלל לא היה קשר בין החשד הנטען לבין העילה להחזקת הרכב, ובטח שלא במשך שלושה חודשים שלמים".

מהמשטרה נמסר כי "מדובר בכתב תביעה חדש, ולכשיתקבל נשיב לו בבימ"ש באמצעות הפרקליטות כמקובל. מטבע הדברים לכל אדם מותר להגיש תביעה נזיקית, אך עצם הגשת התביעה אין בה כדי ללמד על הסיכוי לזכות בה. יתרה מכך, אין כל ערובה לכך שבימ"ש יקבלה ובוודאי שאין להסיק מכך על זכאותו לפיצוי טרם סיום ההליך המשפטי, גם אם קיבל רק 0.004% מסכום הפיצוי הקודם שדרש.

"באשר לתביעה קודמת שהוגשה, הרי שבית משפט אישר הסדר פשרה, נזכיר כי מדובר בתביעה לפיצוי על סך של 2.5 מיליון ש"ח, כאשר בהסדר הסכים התובע לקבל פיצוי של כ- 10 אלף ש"ח בלבד... 

"למען הסר ספק וכפי שהבהרנו בעבר, המשטרה, באמצעות פרקליטות מחוז ת"א (אזרחי), הודיעה לביהמ"ש כי המדינה סבורה שהמשטרה פעלה כדין וכי לא הייתה שום הצדקה למעשיו של האזרח בתחנת המשטרה בעת מעצרו. אך יחד עם זאת, לאור המלצת ביהמ"ש ולאור הסיכון לחשיפת מידע, שיטות ואמצעים באמצעות ההליך המשפטי, הוחלט ע"י הפרקליטות והמשטרה שבאיזון הכולל ולאור סכום הפשרה הנמוך, האינטרס הציבורי הוא לסיים את ניהול התיק במסגרת הליך פשרה כאמור".