אאא

לפני כשנתיים וחצי, הגיע כוח סיור של מג"ב לסייע בפיזור הפגנה סוערת של חרדים מ"הפלג הירושלמי" סמוך לצומת בר אילן בירושלים, שכללה חסימת כבישים, הבערת פחים ואף יידוי אבנים וחפצים לעבר אוטובוסים חולפים.

בפרסום אמש (שני) ב'כאן 11', דווח, כי שלושה מהשוטרים גילו אלימות כלפי מי שנראה נער צעיר, חובש כיפה. סרטי מצלמות האבטחה שתיעדו את האלימות הגיעו למח"ש (המחלקה לחקירות שוטרים), שהחליטה להמליץ למשטרה על העמדתם לדין משמעתי בלבד, בשונה מזה הפלילי.

מפרוטוקול בית הדין למשמעת של המשטרה, בה הועמדו השוטרים הללו לדין, נכתב: "נאשם 1 משך בחולצתו של האדם משך אותו כלפיו, התקדם לעברו וחבט בו, נאשם 2 הצטרף וחבט אף הוא. בעת שהשניים רוכנים מעליו וחובטים בו, הגיעה נאשמת 3 מאחור והניפה את רגלה לעברו כדי לבעוט בו והטיחה את רגלה לעברו".

סעיף העבירה הרשמי נגד שלושת השוטרים היה 'שימוש בכוח כלפי אדם, בלא סמכות ובלא הצדק סביר'.

אלא שמתברר כי השוטרת שנצפתה בועטת לעבר הצעיר, הצליחה לחמוק לחלוטין מהתיק, תוך מחיקת האישום נגדה, מאחר ותקלה משטרתית - לפי הדיווח ב'כאן' - גרמה לכך שלא בוצעה הפרוצדורה המחויבת של הגשת נימוקי העמדתה לדין בכתב בתוך זמן קצוב. יצוין, כי בינתיים היא שוחררה משירות.

לעומתה, נגד שני שוטרי מג"ב האחרים נמשכו ההליכים כרגיל.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לפרסום כפי שהופיע ב'כאן 11': "לא היה כל שיהוי בהגשת כתב האישום, שכן זה הוגש לבית הדין למשמעת של המשטרה, תוך פחות מחודש מהיום שהגיעו החומרים ממח"ש למשטרה. לגבי מחיקת האישום נגד הנאשמת, הרי שזו בוצעה על ידי בית הדין בשל העובדה שמדובר בלוחמת בשירות חובה שהשתחררה מן השירות, ובהתחשב בחלקה היחסי באירוע זה".