אאא

לפני כשבועיים פשטו לוחמי דובדבן על מחנה הפליטים "אל עמרי" ועצרו את המחבל אסלאם יוסף אבו חמיד, שהרג את חברם ליחידה סמ"ר רונן לוברסקי הי"ד לאחר שהשליך על ראשו לוח שיש מגג בניין.

בצה"ל, מפרסים הבוקר (רביעי) תיעוד דרמטי מהמעצר של המחבל ומציינים כי "כוחות צה"ל בשיתוף שב"כ פעלו מאז האירוע לאיתורו ולכידתו של המחבל. כוחות צה"ל מוסיפים לפעול לסיכול טרור מדי יום ולילה בשטחי יהודה ושומרון לאבטחת אזרחי ישראל".

הבוקר, התיר השב"כ לפרסום כי בפעילות של שירות הביטחון הכללי בשיתוף צה"ל, נעצר המחבל אסלאם יוסף אבו חמיד, תושב מחנה הפליטים אמערי ברמאללה, כבן 32, בחשד כי השליך סלע על ראשו של לוחם דובדבן רונן לוברסקי הי"ד במהלך פעילות מבצעית ברמאללה.

בפעילות מודיעינית של השב"כ עלה אסלאם כחשוד בהשלכת הסלע על ראשו של החייל גג בניין סמוך. כזכור, כתוצאה מכך הקסדה התפרקה, לוברסקי נפל על הרצפה וחטף מכה בראשו וכעבור כיממה נפטר בבית החולים.

המעצר בוצע כחלק מגל מעצרים באמערי ב-6 ביוני. הלילה, הוא הודה בחקירתו בהשלכת לוח השיש ושחזר את המעשה. מי שביצע את המעצר היו לוחמי יחידת המסתערבים של דובדבן, חבריו של לוברסקי הי"ד.

לפי הדיווח ב'חדשות 10', אסלאם ישב בכלא בין השנים 2004 ל-2009 על פעילותו בחמאס, כולל פיגוע ירי. אחיו של אסלאם הינם פעילי חמאס, אשר מימשו בעבר מגוון פיגועים במסגרתם נהרגו ישראלים, ביניהם רכז השב"כ נועם כהן הי"ד.

מהשב"כ נמסר כי חקירתו של החשוד נמשכת ועל יתר פרטיה עדיין חל צו איסור פרסום.