אאא

התקיפה המסתורית בסוריה בה נהרגו 52 איראנים ממשיכה לעורר את הסקרנות בעולם. גורם אמריקני אמר אמש (שני) ל-CNN, כי ישראל היא שעומדת מאחורי התקיפה בסוריה ביום ראשון בלילה. מוקדם יותר האשימה סוריה את ארצות הברית באחת התקיפות הקטלניות ביותר נגד צבא אסד ושותפיו אך האמריקנים הכחישו את התקיפה מכל וכל.

המרכז הסורי למעקב אחר זכויות אדם אמר, כי 52 אנשי מיליציות איראניות התומכות בצבא אסד נהרגו בתקיפה במחוז אל-הארי שבמזרח סוריה, לא הרחק מגבול עיראק. הסורים האשימו את הקואליציה האמריקאית שמצדה הכחישה כל קשר לתקיפה.

מפקד בכוחות התומכים בצבא אסד אמר לסוכנות הידיעות 'רויטרס' כי מטוס ללא טייס, "ככל הנראה אמריקני", הפציץ עמדות של מיליציות בין אלבו כמאל לטאף וכן עמדות של צבא אסד. דובר פיקוד המרכז האמריקני הכחיש את הדיווחים כי הם שתקפו בסוריה ואמר ל'רויטרס': "אף חבר בקואליציה בראשות ארצות הברית לא ביצע תקיפות באזור אלבו כמאל".

בתחילה ניסו הסורים לטעון כי הנפגעים אינם איראנים אך מיליציה שיעית-עיראקית הנתמכת על ידי איראן האשימה את ארצות הברית בביצוע התקיפה והודתה כי איראנים נפגעו. "בשעה 22:00 מטוס אמריקני פגע במטות של שתי חטיבות של כוחות ההתגייסות העממיים שהגנו על רצועת הגבול עם סוריה באמצעות שני טילים", נאמר בהודעת הארגון.

בישראל כרגיל לא מתייחסים להודעות בתקשורת הזרה וממשיכים בעמימות שמאפשרת לישראל בתיאום עם הרוסים לפעול גם בעומק השטח הסורי.