אאא

אם אי פעם חלמתם להיות בעלים של עיירה שלמה תוכלו לעשות את זה עכשיו בתמורה למחירה של דירה נאה בירושלים. עיירת הרפאים ההיסטורית סרו גורדו (Cerro Gordo), בקליפורניה, שהייתה בבעלות פרטית במשך עשרות שנים, עומדת כעת למכירה בתמורה ל-925 אלף דולר בלבד.

העיירה נוסדה ב-1865, בתקופת מלחמת האזרחים האמריקאית. היא שוכנת בלב עמק אוונס שבקליפורניה, ומשתרעת על פני שטח של 1,270 דונם (24 אלף רגל).

אתר המכירה של העיירה (צילום מסך)
אתר המכירה של העיירה (צילום מסך)
הגדלה

הבעלים החדשים של העיירה יוכל לגור במבנים שעומדים על תילם והשתמרו במשך יותר מ-100 שנים בצורה יוצאת דופן. נכון להיום העיירה כוללת 22 בתים, כולל מלון היסטורי, בר, אכסניה וכנסיה. כמו כן יש בה מכרה מתכות. הודות למיקומה היא מציעה גם נופים מרהיבים של העמק ושל רכס הרי סיירה נבדה.

עיירת הרפאים מתגאה בעבר מכובד. בשנים לאחר היווסדה היא הפכה ליצרנית הגדולה ביותר של כסף ועופרת בקליפורניה. שיירות של פרדות היו מעבירות את הכסף ללוס אנג'לס, הנמצאת במרחק של יותר מ-400 ק"מ מהעיירה. על פי הקרן ההיסטורית של סרו גורדו, היא שיחקה תפקיד חשוב בצמיחה ובפיתוח הכלכלי של עיר המלאכים.

במהלך השנים עבדה הקרן שהחזיקה את המקום עם תומכים וארגונים פרטיים על מנת לשמר את העיירה ואת החפצים שנשארו בה, למשל בבית המלון. אם תבקרו במקום תגלו בין השאר בר רחב עשוי עץ, חדר אירוח ובו רהיטים יקרים, וכן מוזיאון המלא בפריטים מהמאה ה-19.

כמו כן תמצאו מכשור היסטורי של כרייה, ופסי רכבת המפוזרים ברחבי הנכס. על פי זכויות הכרייה המקומיות, מי שיקנה את העיירה יהיה הבעלים של כל מה שיימצא מתחת לפני האדמה למרות שהסיכוי למצוא מכרה בעל ערך נמוך למדי.