אאא

הצבא החרדי כאן: בימים האחרונים  התקיימה צעדת "בדרכי האריות" של חטיבת כפיר, כוללת את הגדוד החרדי "נצח יהודה" -הנח"ל החרדי - כאשר את סיום המסע ציינה החטיבה בערב מורשת  בכותל המערבי בנוכחות מפקד פיקוד המרכז, האלוף נדב פדן.

בווידאו מרגש שתועד מתפילת הלוחמים, נראים החיילים אומרים יחד נוסח מיוחד של "לשם ייחוד".

התפילה המיוחדת של החיילים כוללת את הנוסח הבא: "לשם ייחוד קודשא בריך הוא ושכינתיה בדחילו ורחימו, הריני מכשיר את גופי להיות בן אמיץ ובעל כוח לאומה ולזכות בבחינת תחיית המתים בחזרה לגוף קדוש לא פחות מרוח הקודש. יהי רצון מלפניך ה׳ אלוקינו ואלוקי אבותינו שכל טיפת זיעה ויגיעה ומאמץ שאעשה ברוחי וגווייתי יעלה לרצון ובנחת רוח לפניך ונזכה לעשות זאת באמת ובלבב שלם".

הרב צבי קלבנאו, נשיא עמותת נצח יהודה, אמר עם הפרסום, כי ״התפילה הזו מאפיינת מאוד את השירות של החיילים החרדים, ששזור מצבא, תורה ותפילה. זה מוביל לכך שגם כאשר החיילים שלנו נמצאים בתעסוקה מבצעית הם חדורים ביראת שמים וגם כאשר הם עוסקים בתורה הם עושים זאת סביב סוגיות מעשיות - בהן הם נתקלים בשירות. השילוב הזה הוכיח את עצמו כשילוב מנצח והעמיד דורות של בוגרי צבא חרדים, יראים ושלמים. אנחנו שמחים שנפלה בחלקנו הזכות ליצור אותו וללוות אותו לאורך השנים".