אאא

הגברת הראשונה של ארצות-הברית, מלניה טראמפ, ביקרה אתמול (חמישי) במחנה שבו שוהים ילדי מהגרים בטקסס. "אני רוצה לסייע להם להתאחד מהר ככל שניתן עם המשפחות שלהם", היא אמרה. אבל מה שתפס את תשומת הלב היה דווקא המעיל שלבשה שעורר סערה בכלי התקשורת בארה"ב.

בעת שעלתה למטוס בשדה התעופה אנדרוז במרילנד בדרכה לטקסס, לבשה מלניה טראמפ מעיל של חברת זארה שעליו נכתב: "באמת שלא אכפת לי, לך אכפת?". היא גם ירדה מהמטוס כשהיא לובשת את אותו מעיל, אבל במחנות הילדים היא הורידה את המעיל.

הדוברת שלה, סטפני גרישם, אמרה שהגברת הראשונה לא ניסתה לשדר איזה שהוא מסר עם המעיל שלבשה. לדבריה, מלניה טראמפ הביעה את רצונה לנסוע ולבקר במחנות הילדים, עוד לפני שבעלה הכריז שהוא נסוג מהמדיניות של "אפס סובלנות כלפי המהגרים".

המעיל מעורר הסערה, מתוך קטלוג זארה
המעיל מעורר הסערה, מתוך קטלוג זארה
הגדלה

הנשיא דונלד טראמפ הגיב בציוץ לסערה. "'ממש לא אכפת לי, ולכם?', שנכתב על גב הז'קט של מלניה מתייחס לערוצי תקשורת הפייק ניוז. מלניה הבינה כמה הם לא מהימנים, ובאמת כבר לא אכפת לה!"

מלניה טראמפ אמרה לצוות העובדים שמטפלים בילדים בטקסס: "כולנו יודעים שהם פה ללא משפחותיהם. אני רוצה להודות לכם על עבודתכם הקשה, על החמלה ועל החיבה שאתם מעניקים להם בזמנים הקשים הללו. הייתי רוצה לשאול אתכם איך לעזור לילדים הללו להתאחד עם משפחותיהם בהקדם האפשרי".

כזכור, טראמפ הודיע אמש כי משפחות המהגרים יוכלו להתאחד עד לסיום ההליכים המשפטיים שלהם.