אאא

בשבוע שעבר היה נראה כי המאבק בתוך חסידות חב"ד, בעיר ביתר עילית, יגיע לסיומו עם סיום הפריימריז הפנימיים. אלא שלאחר שהגיעו התוצאות, התברר כי המאבק רק החל.

בפריימריז, ניצח העסקן הצעיר משה כהנא, שקיבל 118 קולות, את הפוליטיקאי הוותיק, יקי הרשקופ, שקיבל 83 קולות בלבד.

בעקבות התוצאות, מתכנן הרשקופ להתמודד ברשימה עצמאית למועצת העיר.

הרשקופ, חבר בקואליציה של ראש העיר מאיר רובינשטיין, מכוון בעיקר לקהל הכלל חסידי - אלו אשר לא קיבלו נציג בעירייה.

"אני חס ושלום לא אלך נגד רבנים", אמר הרשקופ, "קודם כל אני הולך לאגד סביבי אנשים. אני מקווה מאוד שהאנשים האלו שיתאגדו סביבי יוכלו להיות כאלה שהם יתנו את המקום שלהם, בכדי שיקי הרשקופ ייצג אותם".

יצוין כי קהילת 'שלומי אמונים' בביתר עילית מהווה את הנתח הגדול ביותר מול 'דגל התורה' וש"ס, אך גם היא מורכבת מכמה עשרות קהילות, מתוכן מיוצגות בעירייה רק החסידויות הגדולות. לדברי הרשקופ, יש קהילות שמרגישות מקופחות ואליהן הוא מתכוון לפנות. לדבריו, היותו חב"דניק לא מחייב בהכרח לטעון כי הוא מייצג את חסידות חב"ד והוא אינו 'נציג מטעם'.

ל'כיכר השבת' נודע כי ככל הנראה הרשימות הפוליטיות יתמודדו בבחירות הקרובות בנפרד למועצת העיר בביתר, אך עדיין לא ברור האם בתוך המפלגות יתפלגו לרשימות נפרדות כאשר כל קהילה תתמודד בנפרד, הערכה היא כי מהלך כזה עלול לסכן את מקומם הפוליטי של חלק מהקהילות.

יקי הרשקופ מסר בתגובה כי "לאור התוצאות אעבוד בכל הכוח על התוכנית של מפלגת תושבים שתקרא לדגל ותייצג את כלל תושבי העיר אנשים יראי שמים עובדי השם הן העוסקים בתורה והן המקיימים את מאמר חז"ל טוב תורה עם מלאכה.

"בסייעתא דשמיא נצליח יחד להביא ייצוג נאמן לתושבי העיר ולהמשיך לשרתם נאמנה לאורך כל הדרך".