אאא

שרת המשפטים איילת שקד נכנעה ללחץ הרבנים בציונות הדתית והודיעה לראש הממשלה בנימין נתניהו כי החליטה שלא להיות חלק בוועדת השרים הצפויה לאשר את שיפוץ מתחם הכותל הרפורמי. 

מנהלי המאבק נגד הרפורמים טוענים כי כעת נותר שהמפלגות החרדיות, אריה דרעי ויעקב ליצמן, יודיעו כי יטילו וטו על ההחלטה ויאיימו במשבר, ובכך יהיה ניתן למנוע את השיפוץ וההרחבה של הכותל הרפורמי. 

יצוין כי ההצבעה בנושא העברת הסמכויות מהשרה מירי רגב, שסירבה לאשר את השיפוץ בניגוד לעמדת הרבנים, תתקיים בשעות הערב. כך הודיע נתניהו לשרים. 

כזכור, הראשון לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר, רבה של ירושלים, פנה לחברי הכנסת והשרים החרדים, בבקשה למנוע את השיפוץ. שכן, לדבריו מדובר בהכרה ברפורמים. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

במכתבו למפלגות החרדיות כתב: "הנה בצעד זה יש הכרה בכך שממשלת ישראל נותנת מעמד למפירי הדת, שייקרא בשם מזויף של זרם נוסף ביהדות, ואחריתו של צעד זה מי ישורנו".

"אנא יהמו נא רחכמיכם על קדשי שמים", פונה רבה של ירושלים, "ואזרו כגיבור חלצכם, ושימו את ה' נגד עינכם, ועמדו עמידה איתנה ונרחצת, וה' יסייעכם ותצליחו".

כזכור, בסוף השבוע פנה הרב הראשי הגר"ד לאו לשרי הממשלה, בבקשה שלא לאשר את השיפוץ: "לכל השרים וחברי הכנסת ולכל מי שמסורת המקום הקדוש ביותר לעם היהודי חשובה להם, להתגייס לעניין ולפעול בכל דרך על מנת למנוע כל שינוי ברחבת הכותל, שאינו על פי ההלכה המסורה מדורי דורות שכן וועדות יקומו ויפלו אך הכותל המערבי שריד בית מקדשנו יישאר בקדושתו לנצח".