אאא

היומונים החרדים מתייחסים הבוקר (שני) לסוגיית חוק הגיוס החדש שיעלה היום בקריאה ראשונה להצבעה במליאת הכנסת.

כצפוי, באופן רשמי, מדברים בסיעות החרדיות על דפוס הצבעה זהה, אולם בין השורות ניתן לשים לב להבדלים דקים ביחס כלפי החוק, כאשר אחת האופציות על הפרק, גם אם האחרונה שבהן, היא אף להימנע - במידת הצורך.

בעיתון 'המודיע', בטאון תנועת 'אגודת ישראל', המזוהה עם הסיעה המרכזית - חסידות גור, מודיע סגן השר יעקב ליצמן כי בהתאם להוראת מועצת גדולי התורה החסידית "יתנגדו" חברי הכנסת לחוק.

בתוך הידיעה, קיימים ניואנסים מרוככים יותר כאשר נכתב כי "הצעד של החקיקה כיום בכנסת הוא למעשה פתיחת מסלול פרלמנטרי מכריע לקראת ייצורו מחדש של חוק גיוס לעת עתה מתריס ובניגוד לעמדת הנציגות החרדית בכנסת בדרך ארוכה לקראת אישורו הסופי".

העיתון 'יתד נאמן', בטאון תנועת 'דגל התורה', מרוכך מעט יותר ובכותרת מכנה את החוק כחוק הדיחוי תוך הצהרה כי חברי הכנסת החרדים "לא יתמכו" בחוק במתכונתו הנוכחית.

בעיתון, לא נכתב עד היום באופן ברור כי החרדים יתנגדו לחוק בקריאה הראשונה, וב'דגל התורה' משאירים פתח עמום להימנעות.

כפי שפורסם ב"כיכר השבת", חוששים ב'דגל התורה' ובש"ס מתרגיל פוליטי של 'יש עתיד' ויאיר לפיד, שהודיעו כי יתמכו בחוק אך עלולים ברגע האחרון לחזור בהם, או אז החוק יפול ולא יוכלו לבצע בו את השינויים הנדרשים, מה שגם עלול להוביל לסוף דרכה של הממשלה.

"המצב הטוב ביותר הוא שהחוק שהינו הרע במיעוטו יעבור היום בכנסת בתמיכת יש עתיד ובהימנעות הסיעות הערביות ואנחנו נצביע נגד, או אז בוועדה שתקום בכנסת נתקן את הנוסח לקראת ההצבעה בקריאה שניה ושלישית, אולם עלינו להיערך לכל תרחיש פוליטי אפשרי", מסבירים גורמים פוליטיים חרדים.

בעיתון 'המבשר', המזוהה עם סיעת 'שלומי אמונים' של סגן השר מאיר פרוש, אין התייחסות לחוק.