אאא

מליאת הכנסת אישרה הערב (שני) בקריאה שניה ושלישית, ברוב של 45 תומכים וללא מתנגדים, את הצעת החוק של ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס): חברות הסלולר יחויבו מעתה לקבל אישור טלפוני מהלקוח בגין העלאת תעריפי התוכניות בסלולר.

ח"כ הרב מיכאל מלכיאל הסביר: "הרקע להצעת החוק נועדה לסייע לציבור בני התורה המחזיקים פלאפונים כשרים, ולא היו מעודכנים עד היום כלל, במידה והייתה מסתיימת להם תקופת התחייבות, מכיון שחברת הסלולר הייתה שולחת מסרון כתוב למכשיר, שלא היה מגיע כלל לאחר שהמכשיר חסום למסרונים על פי הוראת גדולי ישראל.

"כתוצאה מכך, הלקוח אינו מודע לעדכון מחיר החבילה שהתייקרה ברוב המקרים, ולא נותרה לו ברירה אלא לשלם. סכומים אשר לא פעם מגיעים למאות שקלים ואף יותר".

בדברי הסבר להצעת החוק נכתב: "התיקון המוצע קובע כי נוסף על חובת הודעה במסרון לעניין מועד סיום העסקה או ההתחייבות בעסקה לתקופה קצובה, עוסק יחויב לחתור אקטיבית לשם יצירת קשר טלפוני עם הצרכן ולהודיע על מועד סיום העסקה או ההתחייבות גם באמצעות שיחה טלפונית למספר הטלפון הנייד שמסר הצרכן לעוסק– 21 ימים לפני מועד סיום העסקה או ההתחייבות, ואם חל מועד מסירת ההודעה לפי פסקה זו בשבת או בחג – ביום שלאחר השבת או החג".

בעקבות אישור הצעת החוק בקריאה שניה ושלישית, הודה ח"כ הרב מיכאל מלכיאלי ליו"ר ש"ס אריה דרעי שנתן את ברכתו למהלך וליו"ר וועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל, לשרת המשפטים איילת שקד ולשר התקשורת איוב קרא.