אאא

בלשי משמר הגבול של משטרת ישראל הפועלים בגזרת המחוז הדרומי של המשטרה הביאו אתמול (רביעי) למעצרם של שני חשודים במספר רב של גניבות צאן ובקר שעל פי החשד רובם בוצעו דווקא במגזר הבדואי בדרום. חשוד נוסף נעצר בחשוד לקניית הבקר והצאן הגנובים.

במשמר הגבול מציינים כי הם מזהים מתחילת השנה עלייה משמעותית במספר אירועי גניבת הבקר והצאן במגזר הבדואי בדרום. חקירות שנפתחו בגין אותם מקרים בפזורה חיזקו את הנחת העבודה של מג"ב כי מדובר בחולייה שככל הנראה פועלת תוך ניצול מאפייני השטח בו חיים הבדואים בדרום, ניצול תרבותם וניצול תנאי ההחזקה של בעלי החיים שלרוב מוחזקים ללא כל אמצעי מיגון והתרעה.

חקירה שהתנהלה בנושא בחודשים האחרונים הבשילה אתמול לכדי מעצרם, כאמור, של 3 חשודים.

 המעצר השני בשגב שלום (צילום: דוברות המשטרה)

על פי החשד, שני החשודים, פלסטיני תושב דאהרייה שנהג ככל הנראה להסתנן לישראל שלא כחוק לביצוע הגניבות וישראלי תושב הפזורה קשורים יחד למספר רב של גניבות בקר וצאן בחודשים האחרונים בדרום כשרובם כאמור בקרב המגדלים הבדואים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

אתמול, תוך שימוש באמצעים מתקדמים קיבלו הכוחות התרעה שהחשוד הפלסטיני הסתנן לארץ בכדי להיפגש עם החשוד הישראלי. מיד נערכו כוחות מג"ב תוך שימוש ביכולות טכנולוגיות מתקדמות למעצרם של השניים. ככל שהפעילות נמשכה התברר שהם נפגשים בנקודת מפגש בבאר שבע, שם נערכו הכוחות ושם בוצע מעצרם לאחר מרדף רגלי אחר אחד החשודים.

במקביל עצרו השוטרים את מי שחשוד בקנייה של הבקר והצאן הגנובים, סוחר תושב איזור רמת חובב, פלסטיני מעזה שהסתנן לפני כ-10 שנים מהרצועה לישראל ומאז הוא חי בארץ ללא כל אישור. מעצרו התבצע לאחר מרדף רגלי באיזור שגב שלום.

מעצרם של השלושה הוארך היום בבית משפט השלום באשקלון עד יום שני.

במשטרת ישראל מתגאים "בירידות חסרות תקדים במספר אירועי גניבת הבקר והצאן בישראל. בחציון הראשון של שנת 2018 נרשמה ירידה משמעותית של 48% במספר האירועים בהם נגנבו צאן ובקר (77 תיקים לעומת 149 בתקופה המקבילה אשתקד) וזאת בנוסף לירידות של עשרות האחוזים שנרשמו בתחום בשנה שעברה אל מול שנת 2016. במשמר הגבול ימשיכו לפעול לצמצום הפשיעה החקלאית בישראל תוך שימוש ביכולות המתקדמות ביותר והיחידות המיוחדות שעומדות לרשות המשטרה".