אאא

קהל המונים בראשות גדולי הרבנים משתתפים הבוקר (ראשון) במסע הלוויתו של המקובל רבי שריה דבילצקי זצ"ל, שנפטר בליל שבת קודש והוא בן 93.

מסע הלוויה יצא הבוקר בשעה 10:00 מביתו רחוב ירושלים בבני ברק - מול ישיבת "תפארת ציון", שם יינשאו הספדים, בדרכה לבית העלמין קרית שאול בתל אביב, שם ייטמן בחלקת אבותיו.

בין היתר צפויים להספיד: הראב"ד הגר"מ שטרנבוך, המשגיח הגר"ד סגל, הגר"ש קניבסקי, הגר"נ בן סניור ובנו רבי דוד דבילצקי.

המשטרה נערכה למסע הלוויה ומשעות הבוקר חסמה לתנועה את רחוב ירושלים מחברון ועד וולפסון - כולל לתחבורה ציבורית. בהמשך נחסם גם רחוב הרואה פינת ירושלים עד רחוב וולפסון.

מהמשטרה נמסר כי "​עקב הצורך לשמור על בטיחות המלווים, תתאפשר כניסה רגלית בלבד לרחובות החסומים. ציבור הנהגים מתבקש שלא להגיע לאזור".

גופתו של המקובל זצ''ל, בביתו (באדיבות המצלם)
גופתו של המקובל זצ"ל, בביתו (באדיבות המצלם)
הגדלה

כזכור, הרב דבילצקי פונה לאחר חצות הלילה, בליל שבת, לבית החולים 'מעייני הישועה' לאחר שלא חש בטוב, באמצע הדרך מצבו הידרדר והוא עבר החייאה. בבית החולים המשיכו במאמצי ההחייאה אך לאחר זמן קצר נאלצו לקבוע את מותו.

ל"כיכר השבת" נודע כי בליל שבת אחר תפילת מעריב בביתו ביקש המקובל לומר י"ג מידות, רק שעות לאחר מכן הבינו מקורביו את פשר הבקשה.

כמו כן, לאור בקשתו, פרקי התהילים לא נאמרוב סמוך לגופתו בבית, אלא מחוץ לחדר, שכן סבר שזהו "לעג לרש".

חיים הר כסף - תורן השבת של ארגון הצלה שהגיע מיד לבית הרב, סיפר: "במהלך סעודת ליל שבת התקבלה הקריאה על אירוע רפואי בביתו של הרב זצוק"ל. הגעתי למקום במהירות, והצטרפתי למאמצי ההחייאה שהחלו מתנדבי הצלה. בשנים האחרונות זכיתי להיות מקורב מאד לרב. הייתי מגיע מספר פעמים בשבוע לבקרו בביתו, לבדוק את מצבו הרפואי ולהעביר עדכון על כך לרופאיו. זהו כאב גדול. ברוך דיין האמת".

רבי שריה דבילצקי זצ"ל
רבי שריה דבילצקי זצ"ל
מקום מושבו של המקובל זצ"ל (באדיבות המצלם)
מקום מושבו של המקובל זצ"ל (באדיבות המצלם)