אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה להפסקת האש מול חמאס לאחר ירי של כ-200 רקטות ופצצות מרגמה וטען כי לא הוסכם על המשך טרור העפיפונים.

"במהלך השבת פגענו בחמאס באופן משמעותי וקשה", אמר ראש הממשלה בפתח דבריו, "המדיניות שלנו ברורה - מי שפוגע בנו אנו פוגעים בו ובעוצמה רבה. זה מה שעשינו אתמול. צה"ל הנחית על החמאס את המכה הקשה ביותר מאז צוק איתן. אני מקווה שהם קלטו את המסר, אם לא, הם יקלטו אותו בהמשך".

נתניהו התייחס לטענות ואמר: "שמעתי שאומרים שישראל הסכימה להפסקת אש שתאפשר את המשך טרור האש של העפיפונים והבלונים - זה לא נכון. איננו מוכנים לקבל שום התקפות נגדנו ונגיב בהתאם".

ראש הממשלה סיפר לשרים כי "אתמול שוחחתי עם נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ. דנו בסוגיות ביטחוניות ומדיניות לאור ההתפתחויות באזור, כמובן בראש ובראשונה על סוריה ואיראן.

"כפי שאתם יודעים, הנושאים האלה יעלו גם בפסגת הנשיאים בהלסינקי, אני כמובן שוחחתי עליהם ביום רביעי גם עם הנשיא פוטין. אני הודיתי לנשיא טראמפ על המדיניות התקיפה שלו נגד איראן, כי מאז נקיטת המדיניות הזאת, אנחנו רואים את ההשפעה הגדולה על איראן ובתוך איראן. הנשיא טראמפ חזר בבהירות חדה על המחויבות שלו לביטחון ישראל ועל נכונותו לעזור למדינת ישראל בתחומים שונים ואני כמובן הודיתי לו על כך".

הבוקר, התעמתו שרי המשלה סביב הפסקת האש. שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר כי "אין שום כוונה להכיל לא רקטות ולא עפיפונים ולא כטב"מים ולא שום דבר. בסה"כ חמאס ספג מכה קשה, הושמדו מנהרות התקפיות, הושמדו אתרי ייצור ואתרי אחסון של חימושים".

מנגד, שר החינוך נפתלי בנט אמר כי "משך שלושה חודשים אנחנו עדים לטרור אש של כאלף בלוני נפץ ותבערה על תושבי עוטף עזה. רק בימים האחרונים תושבי הדרום ספגו כ-200 רקטות. בתזמון שנוח לו חמאס מכתיב שעכשיו תהיה הפסקת אש.

"שיהיה ברור: הפסקת אש בלי הפסקת טרור האש זו לא הרתעה - זו כניעה. אני ושרת המשפטים נתנגד בקבינט לכל הפסקת אש שמאפשרת לחמאס להתחמש מחדש ולהמשיך לשגר בלוני אש לעבר תושבי הדרום. הגיע הזמן לפעול".